Radio Białystok | Wiadomości | Można oglądać wystawy czasowe w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego PN

Można oglądać wystawy czasowe w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego PN

15.05.2020, 15:43, akt. 15:47

Od piątku (15.05) turyści mogą oglądać wystawy czasowe w Muzeum Przyrodniczo-Leśnym Białowieskiego Parku Narodowego, dalej nieczynna jest wystawa stała - poinformował PAP park.

fot. Sylwia Krassowska
fot. Sylwia Krassowska

Muzeum było niedostępne dla odwiedzających z powodu pandemii koronawirusa, teraz - z zachowaniem zasad bezpieczeństwa - można odwiedzać placówkę, jednak czynne są tylko wystawy czasowe. Już wcześniej Białowieski Park Narodowy umożliwił np. zwiedzanie Rezerwatu Pokazowego Żubrów.

Białowieski Park Narodowy poinformował, że w trzech salach przygotowano teraz do zwiedzania cztery wystawy czasowe. Kierownik działu naukowo-edukacyjnego w tym parku Barbara Iwaniuk poinformowała PAP, że wystawy te częściowo były dostępne już wcześniej, lub zostały przeorganizowane.W Muzeum Przyrodniczo-Leśnym tego najstarszego w Polsce parku narodowego, można oglądać pokonkursową wystawę "Podlasie w Obiektywie" z 33 wielkoformatowymi fotografiami przyrody i kultury regionu. Z historią restytucji żubra można się zapoznać, oglądając 25 fotografii autorstwa prof. Jana Jerzego Karpińskiego wykonanych w latach 1929-1939, na których przedstawiono proces restytucji żubra. Odwiedzający muzeum mogą również zobaczyć np. zdjęcia prezentujące przyrodę Puszczy Białowieskiej.

Wystawy można zwiedzać z zachowaniem środków ostrożności związanych z pandemią koronawirusa. Obowiązują ograniczenia co do liczby osób, które mogą być jednocześnie w danej sali. Jest też przerwa techniczna na odkażanie pomieszczeń.

Białowieski Park Narodowy jest dostępny dla odwiedzających od 20 kwietnia, choć cały czas obowiązują ograniczenia związane z liczbą osób, które mogą być jednocześnie w konkretnym miejscu. Obowiązują także maseczki ochronne czy zalecenia, by nie dotykać różnych powierzchni, poręczy, klamek, nie gromadzić się np. na parkingach. Dostępny dla turystów jest Park Pałacowy (z wyłączeniem polany edukacyjnej), Obręb Ochronny Rezerwat, Rezerwat Pokazowy Żubrów.

Barbara Iwaniuk poinformowała PAP, że widać, że coraz więcej osób ponownie odwiedza Białowieski PN. Podała, ze tylko w ostatnią niedzielę w Rezerwacie Pokazowym Żubrów było ok. 700 osób, a Obszar Ochrony Ścisłej ok. 80 osób. 9 maja w rezerwacie pokazowym przyszło na świat młode żubrzątko.

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


W Rezerwacie Pokazowym Żubrów w BPN urodziło się żubrzątko

15.05.2020, 11:00

To pierwsze takie narodziny w tym roku. W Rezerwacie Pokazowym Żubrów w Białowieskim Parku Narodowym na świat przyszło żubrzątko.


Prokuratura wszczęła śledztwo ws. zastrzelonego wilka w okolicach Puszczy Białowieskiej

8.05.2020, 18:13

Śledztwo w sprawie zastrzelenia wilka, którego znaleziono w ostatnich dniach w rejonie Puszczy Białowieskiej wszczęła Prokuratura Rejonowa w Hajnówce. Prowadzone jest w kierunku spowodowania śmierci zwierzęcia będącego pod ochroną.


Białowieski PN zachęca turystów do odwiedzin w Rezerwacie Pokazowym Żubrów

2.05.2020, 09:02

W formie specjalnego filmiku, Białowieski Park Narodowy zachęca turystów do odwiedzin w Rezerwacie Pokazowym Żubrów, gdzie są nie tylko żubry, ale też inne zwierzęta. Obowiązują obostrzenia w związku z epidemią koronawirusa, ale odwiedziny są możliwe.


W Białowieży jest nowa atrakcja turystyczna

1.05.2020, 13:13

To kolejna atrakcja turystyczna w Białowieży.


Leśnicy odnawiają Puszczę Białowieską - sadzą nowe drzewa w miejsce usuniętych

13.04.2020, 13:17

Sadzą drzewa w miejsca, gdzie wycięto świerki zaatakowane przez kornika. Leśnicy z Nadleśnictwa Białowieża pracują przy odnowieniach drzewostanu.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok
Tomasz Kuc, źródło: Facebook
BIAŁYSTOK
22.11.2020, 16:19, akt. 23.11.2020, 10:43

Nie żyje białostocki dziennikarz Tomasz Kuc
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok