Radio Białystok | Wiadomości | W jednym z bloków przy ulicy Towarowej w Białymstoku doszło do wybuchu - nie żyje mężczyzna

W jednym z bloków przy ulicy Towarowej w Białymstoku doszło do wybuchu - nie żyje mężczyzna

autor: Grzegorz Pilat, Ryszard Minko

26.05.2020, 07:03, akt. 17:17

W szpitalu zmarł 68-letni mężczyzna, w którego mieszkaniu w Białymstoku doszło we wtorek (26.05) nad ranem do wybuchu - poinformowała podlaska policja. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną wybuchu; ewakuowani z bloku mieszkańcy mogą wrócić do swoich mieszkań.

fot. Grzegorz Pilat
fot. Grzegorz Pilat

W jednym z bloków przy ulicy Towarowej w Białymstoku najprawdopodobniej wybuchł gaz - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Do zdarzenia doszło we wtorek rano w jednym z czteropiętrowym bloków przy ul. Towarowej w Białymstoku. Na miejscu pracowało sześć zastępów straży pożarnej; zdecydowano o ewakuacji mieszkańców pionu, gdzie doszło do wybuchu. Mężczyzna z tego mieszkania został przewieziony do szpitala.

Jak poinformowała we wtorek po południu Elżbieta Zaborowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, mężczyzna zmarł w szpitalu.

Zaborowska dodała, że policja prowadzi czynności ws. wywołania pożaru i narażenia na utratę życia i zdrowia.

Jak powiedział Paweł Ostrowski z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku, nie wiadomo co było przyczyną pożaru. Gdy straż przybyła na miejsce, z mieszkania wydobywał się dym. Dodał, że nie wiadomo czy pożar był przyczyną wybuchu czy też jego skutkiem. Ocenił, że sytuacja nie była "błaha"; występowało zagrożenie życia zarówno mieszkańca tego mieszkania, jak i drugiego mieszkania, gdyż siła wybuchu uszkodziła ścianę między tymi mieszkaniami.

Blok podlega pod Spółdzielnię Mieszkaniową "Zachęta" w Białymstoku. Jej wiceprezes Czesław Drozdowski poinformował, że po sprawdzeniu bloku, ewakuowani mieszkańcy mogą wrócić do swoich mieszkań, oprócz dwóch, w których uszkodzona jest jedna ze ścian. Te dwa mieszkania - jak dodał - zostały wyłączone z użytkowania.

Czesław Drozdowski dodał, że spółdzielnia wstawiła też drzwi w mieszkaniach, które uległy zniszczeniu, żeby były one zabezpieczone.

źródło: PAP | red: maj, mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Na stacji benzynowej koło Łomży wybuchł gaz w jednym z samochodów, ranny kierowca TiR-a [zdjęcia, wideo]

7.05.2020, 22:13

Kierowca samochodu ciężarowego trafił do szpitala po tym, kiedy w kabinie jego auta wybuchł gaz. Do wypadku doszło w czwartek (7.05) kilka minut przed 20:00 na parkingu stacji benzynowej w Kisielnicy, przy drodze krajowej nr 61.


Po wybuchu butli z gazem starsza mieszkanka Zambrowa trafiła do szpitala

23.02.2020, 07:35

82-letnia kobieta trafiła to szpitala po wybuchu butli z gazem w jednym z mieszkań w Zambrowie - podała straż pożarna w Zambrowie. Mieszkanie spaliło się częściowo; po oględzinach klatki schodowej mieszkańcy innych lokali mogli do nich wrócić.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok