Radio Białystok | Wiadomości | Pierwsze oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Łomży wznowią pracę w drugim tygodniu czerwca

Pierwsze oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Łomży wznowią pracę w drugim tygodniu czerwca

autor: Adam Dąbrowski

27.05.2020, 14:50, akt. 14:53

Dopiero w drugim tygodniu czerwca wznowią pracę pierwsze oddziały Szpitala Wojewódzkiego w Łomży – poinformowała dyrekcja tej placówki.

fot. Adam Dąbrowski
fot. Adam Dąbrowski

Przywrócenie pełnego zakresu zakontraktowanych świadczeń medycznych przewidywane jest na koniec czerwca. Do tego czasu personel szpitala odbędzie kwarantannę i badania w  kierunku wykluczenia COVID-19, a pomieszczenia szpitalne zostaną poddane  dekontaminacji.

Natomiast od 1. Czerwca będą świadczyć usługi poradnie specjalistyczne. Pacjenci wcześniej z nich korzystający i czekający na wizyty o ich terminach u lekarzy specjalistów zostaną powiadomieni telefonicznie. Aby zachować wymogi bezpieczeństwa, wszystkie wizyty w poradniach możliwe będą tylko po wcześniejszym telefonicznym ustaleniu terminu.

Szpital Wojewódzki w Łomży od połowy marca pełnił role jednoimiennego szpitala zakaźnego dla pacjentów zarażonych koronawirusem Sars-Cov-2. Procedury przywracania go do normalnej pracy rozpoczęto po odwołaniu 21. maja decyzji zwalniającej go z jednoimienności.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Rada miejska Łomży przyjęła stanowisko ws. przywrócenia pierwotnej funkcji szpitalowi wojewódzkiemu

27.05.2020, 14:31

Rada miejska Łomży jednomyślnie przyjęła stanowisko w sprawie przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży. Łomżyńska placówka ochrony zdrowia w połowie marca przekształcona została w szpital jednoimienny, zajmujący się tylko chorymi zarażonymi koronowirusem.


Od 1 czerwca szpital MSWiA w Białymstoku przestaje być jednoimiennym

27.05.2020, 11:14

Szpital MSWiA w Białymstoku od 1 czerwca przestanie być szpitalem jednoimiennym, będzie mógł przyjmować wszystkich pacjentów - poinformował w środę (27.05) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Jednak - jak mówił - szpital ma pozostać w gotowości do obsługi pacjentów z COVID-19.


Władysław Kosiak- Kamysz zaapelował w Łomży o przywrócenie szpitalnych oddziałów

26.05.2020, 14:48

O przywrócenie wszystkich szpitalnych oddziałów i przychodni zaapelował w Łomży Władysław Kosiak- Kamysz. Przewodniczący PSL podczas wtorkowej (26.05) konferencji prasowej przed Szpitalem Wojewódzkim stwierdził, ze przemianowanie łomżyńskiego szpitala na jednoimienny było "jedną z niezrozumiałych decyzji, jakie zapadły w marcu".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


Khorzhevska - Fotolia.com
MÓWI SIĘ
6.07.2020, 07:14, akt. 07:21

Dobre maniery w czasie pandemii


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok