Radio Białystok | Wiadomości | Rada miejska Łomży przyjęła stanowisko ws. przywrócenia pierwotnej funkcji szpitalowi wojewódzkiemu

Rada miejska Łomży przyjęła stanowisko ws. przywrócenia pierwotnej funkcji szpitalowi wojewódzkiemu

autor: Adam Dąbrowski

27.05.2020, 14:31, akt. 14:47

Rada miejska Łomży jednomyślnie przyjęła stanowisko w sprawie przywrócenia pierwotnej funkcji Szpitalowi Wojewódzkiemu w Łomży. Łomżyńska placówka ochrony zdrowia w połowie marca przekształcona została w szpital jednoimienny, zajmujący się tylko chorymi zarażonymi koronowirusem.

Szpital w Łomży, fot. Adam Dąbrowski
Szpital w Łomży, fot. Adam Dąbrowski

Władze zapowiedziały, że za kilka dni szpital zacznie przyjmować także niektórych pacjentów nie chorujących na Covid-19.

"Wiadomość, że od dnia 1 czerwca placówka ma podjąć świadczenia medyczne w  zakresach zakontraktowanych przez NFZ dla pacjentów innych niż z  podejrzeniem lub zakażeniem COVID przyjęliśmy z umiarkowanym optymizmem” – napisano w przyjętym stanowisku. „Uważamy, że planowane przywrócenie kilku oddziałów szpitalnych nie przyniesie  odpowiedniego zabezpieczenia medycznego mieszkańcom Łomży i będziemy ubiegać się o pełne przywrócenie funkcjonowania szpitala”- zapowiadają miejscy radni.

Przypominają, że to jedyna placówka medyczna tego typu dla mieszkańców Łomży i całego regionu, a swoje jednoznacznie negatywne stanowisko w sprawie przekształcenia jej w szpital jednoimienny sformułowali już 17 marca – dwa dni po ogłoszeniu tej decyzji.

Dlatego uważają, że teraz Prezydent Miasta powinien powołać specjalny zespół, którego zadaniem będą działania, by cały szpital jak najszybciej wrócił do swoich wszystkich zadań sprzed ogłoszenia stanu epidemii. W jego skład mają wejść przedstawiciele władz miasta i rady, a ponadto liczą na to, że dołączą do zespołu także przedstawiciele Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego i podlaskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

Właśnie do tych trzech instytucji, a dodatkowo i do Ministra Zdrowia łomżyńscy radni skierowali swoje stanowisko.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Od 1 czerwca szpital MSWiA w Białymstoku przestaje być jednoimiennym

27.05.2020, 11:14

Szpital MSWiA w Białymstoku od 1 czerwca przestanie być szpitalem jednoimiennym, będzie mógł przyjmować wszystkich pacjentów - poinformował w środę (27.05) wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski. Jednak - jak mówił - szpital ma pozostać w gotowości do obsługi pacjentów z COVID-19.


Władysław Kosiak- Kamysz zaapelował w Łomży o przywrócenie szpitalnych oddziałów

26.05.2020, 14:48

O przywrócenie wszystkich szpitalnych oddziałów i przychodni zaapelował w Łomży Władysław Kosiak- Kamysz. Przewodniczący PSL podczas wtorkowej (26.05) konferencji prasowej przed Szpitalem Wojewódzkim stwierdził, ze przemianowanie łomżyńskiego szpitala na jednoimienny było "jedną z niezrozumiałych decyzji, jakie zapadły w marcu".


Szpital w Łomży od czerwca nie będzie już jednoimienny

21.05.2020, 14:33

Szpital w Łomży jako jeden z pierwszych w Polsce będzie stopniowo wracał do funkcji, którą miał przed pandemią koronawirusa. Proces powrotu do swojej wcześniejszej roli będzie przeprowadzany w czerwcu - poinformował w czwartek (21.05) na konferencji prasowej w Białymstoku wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu


fot. Wojciech Szubzda
AUGUSTÓW
12.07.2020, 17:04, akt. 17:09

W Augustowie utonął mężczyznafot. Paweł Szymański
REGION
12.07.2020, 14:58, akt. 15:39

Nie żyje Janusz Henryk Szymański

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok