Radio Białystok | Wiadomości | 5 pracowników Białostockiego Centrum Onkologii zakażonych koronawirusem

5 pracowników Białostockiego Centrum Onkologii zakażonych koronawirusem

autor: Renata Reda

1.06.2020, 00:01, akt. 10:23

Koronawirus w Białostockim Centrum Onkologii. Zakażenie stwierdzono u 5 pracowników Zakładu Patomorfologii. Nie mieli oni kontaktu z żadnym z pacjentów i bardzo ograniczone kontakty z pozostałymi pracownikami BCO - zapewnia rzeczniczka szpitala Monika Mróz.

Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Jest to komórka, która ma najmniejszy kontakt z pozostałą częścią  szpitala. Przeprowadzone są procedury przewidziane na wypadek takiej sytuacji, między innymi dekontaminacja pomieszczeń w zakładzie. W  zakresie procedur bezpośrednio współpracujemy z Wojewódzkim Inspektorem  Sanitarnym. Osoby z najbliższego kontaktu poddano kwarantannie

 - mówi Monika Mróz.

W niedzielę (31.05) wykonano pierwszych 70 testów na obecność koronawirusa u  pracowników BCO. Wyniki znane będą jutro. Przez cały tydzień próbki do badań będą pobrane od wszystkich zatrudnionych w szpitalu.

Zakażenie koronawirusem u pracowników Zakładu Patomorfologii wykryto podczas cyklicznych badań. Nie mieli oni żadnych objawów choroby, a wśród osób, które miały z nimi kontakt są między innymi chirurdzy.

Dwie osoby z kontaktu to chirurdzy, dlatego cały zespół chirurgów został przebadany. Dla bezpieczeństwa pacjentów wstrzymujemy poniedziałkowe przyjęcia planowe. Jutro testy będą robione takę pacjentom, którzy będą wypisywani ze szpitala. Ciągłość pracy szpitala jest kontynuowana z zachowaniem niezbędnych środków  bezpieczeństwa

 - dodaje Monika Mróz.

Białostockie Centrum Onkologii jest jedynym szpitalem w regionie i jednym z nielicznych w Polsce, gdzie nie ograniczono przyjęć pacjentów na oddziały. Zmniejszyła się tylko liczba przyjmowanych chorych w przyszpitalnych poradniach specjalistycznych.

Szpital z początkiem kwietnia, jako jeden z pierwszych w regionie wprowadził obowiązkowe testy na obecność koronawirusa u pracowników i wszystkich przyjmowanych pacjentów. Do tej pory pracownicy mieli już od dwóch do trzech testów w kierunku COVID-19.

| red: mag, ary, rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Starszy mężczyzna z powiatu białostockiego zakażony koronawirusem

31.05.2020, 17:35

Wojewoda Podlaski i Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informują o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w regionie, potwierdzonym pozytywnym wynikiem testu laboratoryjnego.


115 kolejnych przypadków koronawirusa w kraju - brak nowych zarażeń w Podlaskiem

31.05.2020, 11:36

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u 115 osób, z czego 92 w woj. śląskim – podało w niedzielę rano (31.05) Ministerstwo Zdrowia. Poinformowano o kolejnych trzech zmarłych osobach.


Eksperci: przed jesienią warto zaszczepić się przeciwko grypie

31.05.2020, 11:18

Osoby, które zaszczepią się przeciwko grypie, mogą być bardziej chronione przed zakażeniem koronawirusem w okresie jesieni i zimy, kiedy spodziewana jest nowa fala epidemii – przekonują eksperci. Zakażenie grypą może zwiększać ryzyko zachorowania na Covid-19, na dodatek obie infekcje powodują podobne objawy, głównie gorączkę i kaszel.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego

W Supraślu trwa 10. edycja EKOFORUM, fot. Marcin Gliński
REGION
13.06.2024, 12:07, akt. 12:34

W Supraślu trwa 10. edycja EKOFORUM


źródło: pexels.com
POLICJA
12.06.2024, 15:34, akt. 13.06.2024, 06:52

Nabrany na kryptowaluty stracił 160 tysięcy złotychźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok