Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online - dzień dziecka, zabawa literacka, konkurs fotograficzny i "Carmen"

Kultura online - dzień dziecka, zabawa literacka, konkurs fotograficzny i "Carmen"

autor: Olga Gordiejew

1.06.2020, 07:55, akt. 08:06

Polecamy wydarzenia, które przygotowały Opera i Filharmonia Podlaska, Książnica Podlaska i miasto Augustów.

"Brzydki Kaczorek" w OiFP, fot. Monika Kalicka
"Brzydki Kaczorek" w OiFP, fot. Monika Kalicka

Atrakcje w dniu dziecka dla najmłodszych przygotowała Opera i Filharmonia Podlaska. Na wirtualnej scenie pojawią się bohaterowie znanych i lubianych bajek muzycznych. Zabrzmią przebojowe piosenki z "Brzydkiego kaczorka", "Sprawy Kapturka Cz."  i spektaklu "Adonis ma gościa". 

Koncert "Opera to moja bajka!” rozpocznie się w południe. 

A wieczorem coś dla nieco starszych melomanów - retransmisja "Carmen" George'a Bizeta. Spektakl miał premierę w białostockiej operze 5 lat temu. Uwspółcześnioną wizję tego przebojowego dzieła zaprezentowała nam wówczas reżyser Beata Redo - Dobber. Na scenie pojawiły się terenowy samochód i żołnierze w mundurach z akcji "Pustynna burza". Kierownictwo muzyczne sprawował Michał Klauza, a w rolę tytułową wcieliła się Agnieszka Rehlis. Partnerowali jej Rafał Bartmiński, Dariusz Machej, Ewa Vesin i Remigiusz Łukomski.

Pierwszy akt Opera i Filharmonia Podlaska pokaże na swoim youtubowym kanale o 19. Kolejne części -  w następne poniedziałki. 


Natomiast Książnica Podlaska w Białymstoku zaprasza do udziału w Zabawach Literackich, przygotowanych przez Krzysztofa Szubzdę - aktora kabaretowego, satyryka, konferansjera, pisarza i dziennikarza.

Wystarczy odwiedzić fanpage Książnicy Podlaskiej, gdzie w każdy poniedziałek i czwartek o godz. 10:00 pojawiać się będą Zabawy Literackie. Dzięki nim „rozbudzimy w sobie wrażliwość na słowo, aktywujemy literacki zmysł, podwyższymy kompetencje językowe” – tak przynajmniej twierdzi Krzysztof Szubzda i podkreśla potrzebę dbałości o język ojczysty. 

W sumie zaprezentowanych zostanie ok. 40 zabaw literackich, pierwsza odsłona już 1 czerwca o 10:00.

 

Miasto Augustów organizuje konkurs fotograficzny pod hasłem "Miasto moje, a w nim…" 

Konkurs adresowany jest do osób dorosłych (od 18 lat), które interesują się fotografią, lubią robić zdjęcia i potrafią zachwycać się miejscami, w których bywają – dostrzegają szczegóły, czasem niewidzialne na co dzień; zauważają i doceniają niezwykłość w Augustowie i jego okolicach. 

"Kultura, natura, architektura, ludzie – to nasze życie, nasze miasto. Augustów – tu żyjemy, pracujemy, mieszkamy, to nasze miejsce – pokażcie na zdjęciach jak je widzicie, jaka pora dnia, roku  jest Waszą ulubioną, a może macie jakieś szczególne miejsce, budynek, zjawisko w Augustowie – zaskoczcie nas!" - piszą organizatorzy konkursu.

Prace można nadsyłać do 20 czerwca 2020 roku, wszelkie szczegóły w regulaminie na stronie www.augustow.pl

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nowy tytul


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok