Radio Białystok | Wiadomości | Niewielkie szanse na przebudowę fragmentu drogi przy kościele św. Stanisława w Białymstoku

Niewielkie szanse na przebudowę fragmentu drogi przy kościele św. Stanisława w Białymstoku

autor: Edyta Wołosik

1.06.2020, 16:50, akt. 16:59

Proboszcz miejscowej parafii i okoliczni mieszkańcy chcą przebudowy drogi wojewódzkiej nr 678 w pobliżu dotychczasowego ronda 10. Pułku Ułanów Litewskich w Białymstoku. Petycją w tej sprawie zajmowali się w poniedziałek (1.06) białostoccy radni z Komisji Skarg, Wniosków i Petycji.

fotolia.com
fotolia.com

Niewielkie szanse na przebudowę fragmentu drogi przy kościele św. Stanisława w Białymstoku - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Sprawa dotyczy odcinka ulicy od dotychczasowego ronda 10. Pułku Ułanów Litewskich do skrzyżowania drogi wojewódzkiej nr 678 i Alei Niepodległości.

W petycji czytamy m.in.: "istniejące rozwiązania drogowe są nieprzyjazne dla kierowców, którzy chcą się włączyć do ruchu z parkingu przy kościele św. Stanisława w ulicę Wiadukt; muszą zatrzymywać się na podjeździe pod kątem nachylenia ok. 45 stopni, a do tego czują presję, bo samochody jadą główną drogą z dużą prędkością".

Zdaniem autorów petycji rodzi to niebezpieczeństwo kolizji i wypadków. Do tego, jak dodają: osoby z osiedla Kawaleryjskie mają wydłużoną drogę z kościoła do domu. Dlatego radny Zbigniew Klimaszewski zaproponował powołanie specjalnej komisji, która zbadałaby bezpieczeństwo i wypracowała ewentualne rozwiązania poprawiające sytuację w tym miejscu.

Z tym, ale też, by wybudować dodatkowy pas ruchu i umożliwić kierowcom nawrót w lewo w stronę osiedla Kawaleryjskie, czego chcą autorzy petycji, nie zgadza się radna Katarzyna Jamróz.

Jak mówi: "obecne rozwiązanie zostało zaprojektowane przez uprawnionego projektanta i to względy bezpieczeństwa, a nie to, że np. ktoś ma wydłużoną trasę z kościoła do domu, brane było pod uwagę".

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji nie przychyliła się do wniosku proboszcza i mieszkańców, ale ostateczną decyzję podejmować będą wszyscy radni na najbliższej sesji 22 czerwca.

| red: wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Uwaga na zmiany w organizacji ruchu na ul. Klepackiej w Białymstoku

29.05.2020, 07:10

Zamiast po betonowych płytach na tymczasowej i bardzo nierównej drodze - kierowcy będą jeździć nowym fragmentem, wciąż jednak budowanej jeszcze ulicy. Najpóźniej za kilka dni zmieni się organizacja ruchu na ul. Klepackiej w Białymstoku. Powstają tam dwa tunele i całkowicie nowy, bezkolizyjny przejazd przez tory.


Jak się jeździ rowerem po Białymstoku - pytamy przy okazji Międzynarodowego Święta Roweru

24.10.2019, 15:49

Miejscy urzędnicy chwalą się, że w Białymstoku przybywa ścieżek rowerowych, a aktywiści mówią, że często są one ze sobą niepołączone.


Oznakowanie na Trasie Niepodległości w Białymstoku do poprawki

4.09.2019, 06:04

Będą poprawki na dopiero co oddanej do użytku Trasie Niepodległości w Białymstoku. Drogowcy zamontują dodatkowe znaki z nazwami ulic, do których prowadzą zjazdy na każdym z drogowych węzłów.


Zakończyła się budowa Trasy Niepodległości - inaczej pojadą autobusy w Białymstoku

31.08.2019, 07:28

Niektóre autobusy białostockiej komunikacji miejskiej będą od niedzieli (01.09) jeździły inaczej. Organizacja ruchu zmienia się w związku z zakończeniem budowy Trasy Niepodległości, którą oddano do użytku w środę (28.08).
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

The Boars on-line w Polskim Radiu Białystok

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po Podlasiu
fot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
14.07.2020, 15:38, akt. 16:15

Brutalne zabójstwo w Czerwonym Borze
źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok