Radio Białystok | Wiadomości | Można jeździć nowym odcinkiem ul. Klepackiej w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

Można jeździć nowym odcinkiem ul. Klepackiej w Białymstoku [zdjęcia, wideo]

autor: Wojciech Szubzda

4.06.2020, 08:20, akt. 17:56

Kierowcy od czwartkowego poranka (4.06) mogą korzystać z nowego odcinka, wciąż budowanej jeszcze ul. Klepackiej w Białymstoku. Drogowcy udostępnili nowy fragment tej ulicy.

Ulica Klepacka w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Ulica Klepacka w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Dzięki udostępnieniu fragmentu ul. Klepackiej nie trzeba już jeździć po betonowych płytach na tymczasowej i bardzo nierównej drodze. Do dyspozycji jest fragment od ul. Barszczańskiej do jednego z dwóch wybudowanych tam wiaduktów kolejowych.
Urzędnicy przypominają, że ulica Klepacka jest udostępniona w ramach tymczasowej organizacji ruchu, dlatego wciąż są tam m.in. barierki drogowe i ograniczenie prędkości. Do tego trzeba uważać na wystające studzienki kanalizacji sanitarnej i robotników budowy.

Przebudowa ulicy Klepackiej to jedna z największych drogowych inwestycji w południowo-zachodniej części Białegostoku.Teraz ul. Klepacka to wąska i kręta droga, na której w godzinach szczytu tworzą się duże korki. Kierowcy za każdy razem muszą zwolnić i zatrzymać się przed przejazdem kolejowo-drogowym.

Po przebudowie ma się to zmienić. Powstają m.in. dwa wiadukty, które pozwolą na bezkolizyjny przejazd pod torami. Będą też chodniki i ścieżki rowerowe.

Ulica przebudowywana jest na odcinku od Trasy Niepodległości do granic miasta. Roboty przy budowie ulicy Klepackiej w Białymstoku potrwają do końca listopada.


| red: rbon, wsz, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


"Wielkie inwestycje sprzyjają rozwojowi Polski" - prezydent Andrzej Duda o drodze ekspresowej S61 Via Baltica

2.06.2020, 17:52

Wielkie inwestycje sprzyjają rozwojowi Polski - oświadczył we wtorek (2.06) prezydent Andrzej Duda, który odwiedził plac budowy drogi ekspresowej S-61 Via Baltica w Tyszkach-Nadborach w Mazowieckiem, tuż przy granicy z województwem podlaskim. To jedna z najważniejszych dróg w Europie - przekonywał.


Szykują się zmiany w centrum Białegostoku - zamknięta ulica Krakowska

31.05.2020, 13:08

Kierowcy będę musieli korzystać z objazdów. Od poniedziałku (1.06) szykują się spore zmiany w centrum Białegostoku. Na trzy miesiące będzie zamknięta ulica Krakowska.


Drogowcy ogłosili przetarg na kolejne podlaskie odcinki S19

29.05.2020, 12:05

Przetargi na projekt i budowę dwóch kolejnych odcinków trasy S19 Via Carpatia - na północ i południe od Białegostoku - o łącznej długości 23 km, ogłosiła w piątek (29.05) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłośćFotolia.com
WYPADEK
11.04.2021, 13:14, akt. 17:01

Mężczyzna wjechał lawetą do rowu

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok