Radio Białystok | Wiadomości | Kradł rowery - grozi mu 5 lat więzienia

Kradł rowery - grozi mu 5 lat więzienia

autor: Grzegorz Pilat

5.06.2020, 15:11, akt. 15:11

Nawet 5 lat więzienia grozi 28-latkowi podejrzanemu o kradzieże rowerów w Białymstoku. Mężczyzna usłyszał już zarzuty m.in. przerabiania numerów identyfikacyjnych na jednośladach.

fotolia.com
fotolia.com

Jak mówi rzeczniczka białostockich policjantów mł. asp. Katarzyna Zarzecka funkcjonariusze ustalili, że białostoczanin w ten sam sposób ukradł co najmniej 3 rowery.


- Do pierwszej kradzieży roweru doszło w połowie maja, na jednym z osiedli w centrum Białegostoku. Sprawca przeciął linkę zabezpieczającą i ukradł jednoślad. Właścicielka mienia oszacowała straty na kwotę ponad 1000 złotych. Następny rower "zmienił właściciela" na ulicy Jurowieckiej. Tam, złodziej również przeciął zabezpieczenie i ukradł jednoślad, który stał pod blokiem. W ubiegły wtorek, policjanci zostali poinformowani o kolejnej kradzieży roweru. Tym razem na osiedlu Młodych. Sposób działania sprawcy był identyczny, jak poprzednie - mówi mł. asp. Katarzyna Zarzecka.


Białostoccy kryminalni natychmiast zajęli się sprawą. Wykonane przez nich czynności, a także ten sam sposób działania sprawcy przyczyniły się do ustalenia podejrzanego o te kradzieże.


- Policjanci zauważyli również, że mężczyzna oferował jeden ze skradzionych rowerów na internetowym portalu. 28-letni białostoczanin wpadł w ręce policjantów, we wtorek (2.06) po 17:00, przy jednym ze sklepów na terenie gminy Dąbrowa Białostocka. Przy mężczyźnie funkcjonariusze znaleźli nożyce do cięcia drutu, które miał schowane w plecaku. Policjanci odzyskali także dwa rowery, które wróciły już do prawowitych właścicieli. Okazało się również, że 28-latek w jednym jednośladzie przerobił numery identyfikacyjne na ramie, co też jest przestępstwem - dodaje mł. asp. Katarzyna Zarzecka.


Decyzją sądu 28-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 5 lat więzienia.


| red: rbon, wsz

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


nadkom. Tomasz Krupa

25.05.2020, 10:13

Coraz częściej łupem złodziei padają rowery. - Niestety. Głównie dlatego, że coraz więcej jest rowerów, które są z dość wysokiego segmentu cenowego, a ich właściciele nie do końca pamiętają, że warto zabezpieczać pojazd, zostawiając go nawet na krótką chwilę.


Podlascy policjanci zachęcają do znakowania rowerów

16.05.2020, 07:49

Policjanci zachęcają do znakowania rowerów. Numery fabryczne umieszczone na ramie roweru znacznie ułatwiają odzyskanie skradzionego jednośladu - mów rzecznik podlaskiej policji - nadkomisarz Tomasz Krupa.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

The Boars on-line w Polskim Radiu Białystok

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

Pływanie na Byle Czym - Pływające co nieco

W 9 tygodni po PodlasiuCmentarz leśny w Jeziorku, fot. Adam Dąbrowski
REGION
15.07.2020, 13:52, akt. 14:32

Mija 77 lat od zbrodni w Jeziorku


fot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
14.07.2020, 15:38, akt. 16:15

Brutalne zabójstwo w Czerwonym Borze

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok