Radio Białystok | Wiadomości | Kultura: Up To Date, spektakl w Dramatycznym i koncert online w Operze

Kultura: Up To Date, spektakl w Dramatycznym i koncert online w Operze

autor: Olga Gordiejew

12.06.2020, 08:40, akt. 09:48

150 osób obejrzy koncert Up To Date w Białymstoku, Teatr Dramatyczny zaprasza w weekend na sztukę "Wszystko w rodzinie". Proponujemy też kulturę w sieci.

"Wszystko w rodzinie" w Teatrze Dramatycznym, fot. Monika Kalicka
"Wszystko w rodzinie" w Teatrze Dramatycznym, fot. Monika Kalicka

Festiwal Up To Date organizuje w piątek (12.06) pierwszą imprezę techno po lockdownie. Miejsce: opuszczona elektrociepłownia w sąsiedztwie betonowych konstrukcji, czyli Forteca Paintball przy ul. Przędzalnianej w Białymstoku. Tańczyć pod gołym niebem będzie mogło 150 osób. Darmowe wejściówki na to wydarzenie rozeszły się błyskawicznie. Od 22:00 zagrają: We Rob Rave with Dubsknit, Penera, DJ Czarek i Dtekk

Opera i Filharmonia Podlaska w sobotę o 19:00 zaprezentuje na kanale You Tube
koncert Kwartetu Dworskiego z udziałem Małgorzaty Trojanowskiej – sopran i Joanny Motulewicz – mezzosopran. W programie usłyszymy pieśni polskich kompozytorów Moniuszki Chopina Karłowicza  w opracowaniu na kwartet smyczkowy i głosy. Łączy je młodzieńcza pasja kompozytorska, nawiązanie do polskiej muzyki ludowej i rodzimej poezji.

 

W sobotę i niedzielę będzie można obejrzeć pierwsze po długiej przerwie przedstawienie w Teatrze Dramatycznym. Na dużej scenie zobaczymy spektakl "Wszystko w rodzinie".  

BTL pozostaje do końca sezonu online, choć w przyszłym tygodniu w foier teatru otworzy wystawę "Moje Lalki" Łucji Grzeszczyk. Będziemy też mogli zwiedzać piwnicę lalek.

Również łomżyński Teatr Lalki i Aktora korzysta wciąż ze świata wirtualnego, by o sobie przypomnieć i w ramach projektu "Rekwizytornia Online" proponuje "Klasyczną literaturę dla dzieci w nowych dekoracjach".  Na stronie teatrlomza.pl możemy posłuchać „Calineczki” i „Kominiarczyka w błękitnym sadzie baśni” - historii chłopca, który marzy o szczęściu i podąża tam, gdzie może je znaleźć.

 W każdy poniedziałek (do 6 lipca) pojawiać się będą następne nagrania z cyklu „Rekwizytorni Online”.

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z AndroidemStudio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok