Radio Białystok | Wiadomości | Dariusz Piontkowski namawiał w Brańsku do głosowania na Andrzeja Dudę

Dariusz Piontkowski namawiał w Brańsku do głosowania na Andrzeja Dudę

14.06.2020, 17:59, akt. 18:06

Wybory prezydenckie to także walka o to, jak światopoglądowo i społecznie ma wyglądać polskie społeczeństwo – uważa szef MEN Dariusz Piontkowski. "Andrzej Duda gwarantuje tradycyjny porządek społeczny, pozwala zachować tradycyjną rodzinę" – mówił w niedzielę (14.06) w Brańsku.

Dariusz Piontkowski namawiał w Brańsku do głosowania na Andrzeja Dudę, fot. Renata Reda
Dariusz Piontkowski namawiał w Brańsku do głosowania na Andrzeja Dudę, fot. Renata Reda

Minister edukacji narodowej i szef PiS w regionie mówił o tym na konferencji prasowej zorganizowanej w ramach działań podlaskiego sztabu wyborczego DUDA2020. W minioną sobotę podobne spotkanie odbyło się w Sokółce.


W Brańsku Dariusz Piontkowski mówił m.in. o wprowadzonych przez PiS programach społecznych, takich jak 500 plus, o znaczeniu tego programu dla najmłodszych, których rodzice mogą np. gromadzić te pieniądze na edukację swoich dzieci. Podkreślał, że wprowadzanie takich programów odbywało się we współpracy z Andrzejem Dudą.

Przekonywał, że dzięki dużym inwestycjom publicznym możliwe będzie wyjście z kłopotów gospodarczych związanych z pandemią. Wymienił Centralny Port Komunikacyjny i przekop Mierzei Wiślanej, a z inwestycji związanych z regionem – budowę trasy S19 Via Carpatia, która z północy na południe przebiega również przez Podlaskie.

Szef MEN mówił w Brańsku, że wybory prezydenckie to także "walka o to, jak światopoglądowo i społecznie ma wyglądać nasz naród, nasze społeczeństwo".


Andrzej Duda wielokrotnie mówił o tym, że jest za tradycyjnym modelem rodziny, który jest zgodny z konstytucją, kiedy małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny, bo tylko z takiego związku mogą pojawić się kolejne pokolenia Polaków. My chcemy, aby ta rodzina była silna, aby kolejne pokolenia Polaków rozwijały się, abyśmy jako naród rozwijali się dalej. Do tego potrzebna jest także inicjatywa tych, którzy sprawują władzę. Andrzej Duda gwarantuje tradycyjny porządek społeczny, pozwala zachować tradycyjną rodzinę – przekonywał Dariusz Piontkowski.


"Wybór przynajmniej niektórych kandydatów +totalnej opozycji+ może oznaczać także walkę światopoglądową" – mówił. Wymienił kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego jako tego, który jako prezydent Warszawy – jak to ujął szef MEN – "wyraźnie wskazywał na to, że będzie popierał takie progresywne, lewicowe idee, które mają zlikwidować obecny model społeczny".

Mówił o Rafale Trzaskowskim, że w kampanii próbuje "chować swoje poglądy, nie odpowiada dziennikarzom wprost na pytania, które dotyczą tej kwestii". "Ale wszyscy, którzy obserwowali chociaż troszkę sytuację polityczną w Polsce, doskonale zdają sobie sprawę, że ten kandydat nie będzie gwarantował zachowania tradycyjnej rodziny" – uważa Dariusz Piontkowski.11 kandydatów na prezydenta RPWzywał wszystkich Polaków, aby wzięli udział w wyborach 28 czerwca i aby wybrali tego kandydata, który jest "dobry dla Polski". "Czyli Andrzeja Dudę. Mamy nadzieję, że przez kolejnych 5 lat będzie on prezydentem Polski, bo to on gwarantuje dobrą współpracę prezydenta, rządu i większości parlamentarnej (...). Łączy nas dobro Polski" – podkreślał.

Odpowiadając na pytania dziennikarzy, powtórzył, że PiS jest za "tradycyjnym modelem rodziny". "Jesteśmy przeciwni tej ideologii (LGBT), uważamy, że propagowanie ideologii gender, popieranie ruchów LGBT nic dobrego polskiemu społeczeństwu nie przyniesie" – dodał Dariusz Piontkowski.


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Samorządowcy wsparli kampanię Andrzeja Dudy

14.06.2020, 07:08

Augustów, a potem Suwałki, były w sobotę (13.06) kolejnymi przystankami kampanii wyborczej „Podlaskie dla Dudy”.


Z mieszkańcami Łomży i Kolna spotkał się premier Mateusz Morawiecki - zachęcał do glosowania na Andrzeja Dudę

13.06.2020, 17:05

Jestem tu nie tylko jako premier, ale także obywatel - mówił w Kolnie premier, Mateusz Morawiecki. Szef rządu w sobotę (13.06) spotkał się z mieszkańcami. Rozdawał ulotki i zachęcał do głosowania w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę.


Działacze i sympatycy PiS namawiali w Sokółce do głosowania na Andrzeja Dudę

13.06.2020, 15:05

"Potrzebujemy silnego i odpowiedzialnego prezydenta, a takim człowiekiem jest Andrzej Duda" - tak o swoim kandydacie w zbliżających się wyborach mówili w Sokółce działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości.


11 kandydatów na prezydenta RP

13.06.2020, 11:10

Państwowa Komisja Wyborcza podała informacje o kandydatach chcących ubiegać się o fotel prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. O najważniejszy urząd w kraju walczy 11 osób.


W Augustowie powstał komitet poparcia Andrzeja Dudy

12.06.2020, 16:56

W Augustowie powstał społeczny komitet poparcia Andrzeja Dudy. Ogłosił to na piątkowej (12.06) konferencji prasowej, inicjator komitetów poseł Jarosław Zieliński.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok