Radio Białystok | Wiadomości | Jarosław Gowin: Andrzej Duda gwarantuje współpracę ośrodka prezydenckiego z rządem

Jarosław Gowin: Andrzej Duda gwarantuje współpracę ośrodka prezydenckiego z rządem

15.06.2020, 13:22, akt. 13:30

Andrzej Duda gwarantuje współpracę ośrodka prezydenckiego z rządem i większością sejmową - tak do głosowania na ubiegającego się o reelekcję prezydenta namawiał w poniedziałek (15.06) w Białymstoku lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Do głosowania na ubiegającego się o reelekcję prezydenta namawiał w Białymstoku Jarosław Gowin, fot. Grzegorz Pilat
Do głosowania na ubiegającego się o reelekcję prezydenta namawiał w Białymstoku Jarosław Gowin, fot. Grzegorz Pilat

- Chcielibyśmy szczególnie zaapelować do wszystkich osób niezdecydowanych, tych które jeszcze nie dokonały wyboru. Gwarantem dobrej współpracy między rządem a ośrodkiem prezydenckim jest wybór prezydenta Andrzeja Dudy - mówił lider Porozumienia na konferencji prasowej.

Jarosław Gowin przekonywał, że pierwsza kadencja rządów Zjednoczonej Prawicy, której częścią jest Porozumienie, to "czas bezprecedensowego rozwoju Polski"; mówił m.in. o rekordowo niskim bezrobociu i deficycie budżetowym oraz "realizacji najszerszych w Europie programów społecznych", wymieniając program 500 plus.

Przyznał, że w związku z pandemią koronawirusa "stoimy wobec nowych wyzwań", w tym wobec konieczności walki z kryzysem gospodarczym. 

Tym ważniejsze jest, żeby rząd Zjednoczonej Prawicy, który będzie sprawował władzę do 2023 roku mógł liczyć na dobrą współpracę z prezydentem RP

- mówił Jarosław Gowin, oceniając, że dotąd współpraca prezydenta Andrzeja Dudy z rządami tworzonymi przez Zjednoczoną Prawicę układała się "znakomicie".

Jarosław Gowin mówił też o znaczeniu inwestycji samorządowych, które są wspierane pieniędzmi z budżetu państwa - w kontekście programu wyborczego urzędującego prezydenta.

Nawiązując do różnorodności tradycji, kultury i religii regionu, podlaski poseł Porozumienia, wiceminister w resorcie funduszy i polityki regionalnej Jacek Żalek mówił, że jego ugrupowanie postrzega Andrzeja Dudę, jako "prezydenta, który ma wrażliwość i jest otwarty na ogromnie różnorodną, zbudowaną na różnych aspiracjach, Polskę". On również podkreślał konieczność dobrej współpracy prezydenta z rządem.

Jarosław Gowin był pytany przez dziennikarzy m.in. o ostatnie wypowiedzi niektórych posłów PiS dotyczące LGBT. "Szacunek dla drugiego człowieka, to jest fundament działalności politycznej Zjednoczonej Prawicy. Natomiast czym innym jest nasz brak zgody na określoną ideologię, określony typ poglądów, np. brak zgody na pogląd, jakoby małżeństwo mogło polegać na związku osób tej samej płci. Na takie poglądy nigdy się nie zgodzimy i dopóki Polską rządzi Zjednoczona Prawica, to takie rozwiązania w Polsce nie pojawią się" - oświadczył lider Porozumienia.

Podkreślił, że nie to jest "istotą sporu, który dzisiaj toczy się w Polsce". "W Polsce najważniejsze są sprawy związane z przyszłym rozwojem gospodarczym kraju, z tym w jaki sposób walczyć z pandemią, o uratowanie miejsc pracy, w jaki sposób walczyć o dobrobyt polskich rodzin" - przekonywał Jarosław Gowin.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Jarosław Zieliński

15.06.2020, 11:42

- Także z perspektywy mieszkańców Suwalszczyzny dzisiaj nie można sobie wymarzyć lepszej kandydatury niż Andrzej Duda - mówi Jarosław Zieliński.


Wybory prezydenckie 2020. Jak głosować?

15.06.2020, 09:21

Nie trzeba iść do obwodowej komisji wyborczej, by zagłosować w wyborach prezydenckich. 


Samorządowcy wsparli kampanię Andrzeja Dudy

14.06.2020, 07:08

Augustów, a potem Suwałki, były w sobotę (13.06) kolejnymi przystankami kampanii wyborczej „Podlaskie dla Dudy”.


Z mieszkańcami Łomży i Kolna spotkał się premier Mateusz Morawiecki - zachęcał do glosowania na Andrzeja Dudę

13.06.2020, 17:05

Jestem tu nie tylko jako premier, ale także obywatel - mówił w Kolnie premier, Mateusz Morawiecki. Szef rządu w sobotę (13.06) spotkał się z mieszkańcami. Rozdawał ulotki i zachęcał do głosowania w wyborach prezydenckich na Andrzeja Dudę.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Plum Ekiden

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


Biebrzański Bieg Łosia w Goniądzu, fot. Paweł Wądołowski
REGION
16.06.2024, 08:43, akt. 08:47

W Goniądzu odbędzie się Bieg Łosia

Konkurs "Zagraj z nami"
14.06.2024, 07:01, akt. 15.06.2024, 07:04

Zagraj z nami! Trwa piłkarski konkurs na naszej antenieźródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok