Radio Białystok | Wiadomości | Będzie przebudowana droga nr 66 w Wysokiem Mazowieckiem

Będzie przebudowana droga nr 66 w Wysokiem Mazowieckiem

autor: Ryszard Minko

19.06.2020, 13:28, akt. 13:38

O 60 mln zł Ministerstwo Infrastruktury zwiększyło pulę na przebudowę czterokilometrowego odcinka drogi krajowej nr 66 w Wysokiem Mazowieckiem. Wiceminister Rafał Weber podpisał w piątek (19.06) w Białymstoku aneks dotyczący tej inwestycji.

Fotolia.com
Fotolia.com

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber odwiedził jedną z budów w Sowlanach koło Białegostoku - relacja Ryszarda Minko

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Przetarg na modernizację trasy ma być ogłoszony w 2020 r.

Przetarg na modernizację tej trasy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku ma ogłosić jeszcze w 2020 r., a droga ma być przebudowana w latach 2021-2022 - podała GDDKiA.

Droga 66 w Wysokiem Mazowieckiem ma być realizowana we współpracy GDDKiA, samorządu miasta Wysokie Mazowieckie oraz Polskiej Grupy Energetycznej. Jak poinformowano, miasto przygotowuje dokumentację związaną z modernizacją miejskiej infrastruktury komunalnej w związku z tą drogą, a PGE - dotyczącą swojej infrastruktury. Drogę będzie przebudowywać białostocki oddział GDDKiA.

Wiceminister powiedział na konferencji prasowej, że program przebudowy dk 66 w Wysokiem Mazowieckiem powstał w 2016 r., jest nieaktualny i musiał być aneksowany. Kwotę na tę inwestycję zwiększono, bo obecnie koszty takich inwestycji są - jak mówił - dużo wyższe, niż wtedy przewidywano.

Wyjaśnił, że podpisanie aneksu do programu inwestycji oznacza wydanie zgody GDDKiA w Białymstoku na ogłoszenie przetargu. Dodał, że przebudowa ma poprawić bezpieczeństwo komunikacyjne mieszkańców oraz jakość tej drogi.

Rafał Weber podkreślał, że mimo pandemii duże inwestycje publiczne nie są ani hamowane, ani wstrzymywane, bo są ważne dla gospodarki.

Wiemy, że inwestycje publiczne mają na celu pobudzanie gospodarki, że dają setki tysięcy miejsc pracy, dają stabilność i pewność, przewidywalność w funkcjonowaniu wielu firm budowlanych - nie tylko tych dużych, które wygrywają przetargi, tych, które są partnerem dla zamawiającego, ale też podwykonawców

- mówił Rafał Weber. Dodał, że wpisuje się w to także kolejny nabór wniosków od samorządów do Funduszu Dróg Samorządowych, który ruszy w pierwszej połowie lipca.

GDDKiA podała, że po przebudowie droga 66 w obrębie miasta Wysokie Mazowieckie będzie dostosowana do ruchu o nośności 11,5 tony na oś; powstaną trzy nowe ronda, nowy most nad rzeką Brok, będą przebudowane skrzyżowania, chodniki dla pieszych, ścieżki rowerowe, cała infrastruktura techniczna.

- To jest rozwój, to nie jest tylko sama droga - powiedział o inwestycji obecny na konferencji burmistrz Wysokiego Mazowieckiego Jarosław Siekierko. Dodał, że przy drodze powstają firmy, a to oznacza też podatki dla samorządów. Przypomniał, że o przebudowę zniszczonej drogi 66 na terenie miasta władze Wysokiego Mazowieckiego zabiegały od wielu lat, bo jest ona kluczowa. Przypomniał, że jest ona ważna komunikacyjnie chociażby ze względu na duży zakład mleczarski w mieście i związany z tym intensywny ruch ciężarówek.

W wielu miejscach trwają prace przy przebudowie dróg 

W wielu miejscach regionu trwają prace przy przebudowie dróg lokalnych finansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych. Tylko w tym roku realizowanych ma być 266 różnych inwestycji. Najwięcej, bo 22 w powiecie białostockim. Między innymi dlatego wiceminister infrastruktury Rafał Weber odwiedził jedną z budów w Sowlanach koło Białegostoku.

W sumie w ciągu ostatnich dwóch lat na remonty dróg lokalnych w Polsce przekazano ponad 10 miliardów złotych z Funduszu Dróg Samorządowych. Jeszcze w lipcu ma się rozpocząć kolejny nabór wniosków.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Kolneńskiemu starostwu udało się rozstrzygnąć przetargi na przebudowę dróg i zaoszczędzić pieniądze

18.06.2020, 13:27

Zamiast problemów z rozstrzygnięciem przetargów prawie trzy miliony siedemset tysięcy złotych oszczędności. Kolneńskiemu starostwu udało się rozstrzygnąć pięć przetargów na przebudowę dróg tak, że tylko w jednym najtańsza oferta była minimalnie droższa od zaplanowanych wydatków.


300 km dróg ze wsparciem z Funduszu Dróg Samorządowych powstanie w Podlaskiem

5.05.2020, 12:50

Około 300 km dróg powstanie w 2020 r. w Podlaskiem ze wsparciem z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych (FDS). Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski wręczył we wtorek (5.05) samorządowcom promesy na dotacje na te inwestycje.


Ponad 350 km dróg powiatowych i gminnych będzie przebudowanych w Podlaskiem

16.04.2020, 18:11

353 km dróg lokalnych - inwestycji jednorocznych i wieloletnich - ma być w 2020 r. w budowie w Podlaskiem ze wsparciem z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych - poinformował w czwartek po południu (16.04) na wideokonferencji prasowej wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok