Radio Białystok | Wiadomości | Kultura online - czytanie performatywne w AT, spotkanie z Renatą Wroną i Galeria im. Sleńdzińskich ponownie otwarta

Kultura online - czytanie performatywne w AT, spotkanie z Renatą Wroną i Galeria im. Sleńdzińskich ponownie otwarta

autor: Olga Gordiejew

22.06.2020, 07:54, akt. 08:57

Zaczynamy od dwóch kulturalnych zaproszeń online.

źródło: Książnica Podlaska
źródło: Książnica Podlaska

Pierwsza propozycja to performatywne czytanie sztuki Ibrahima Amira "Bóg Honor Ojczyzna". Na kanale TouTube Akademii Teatralnej. To komedia społeczna ze poważnymi tematami w tle - mówi aktorka Magdalena Słowik. Premiera czytania performatywnego sztuki "Bóg Honor Ojczyzna" na profilu FB Akademii Teatralnej
Jest i miłość i zdrada, przywiązanie do zasad i tradycji nawet kosztem relacji między ludźmi. 

Honor rodziny splamiony! Córka uciekła z kochankiem od męża i dzieci. Teraz leży w pokoju obok, związana i zakneblowana, i czeka na karę. Kto jednak dokona „zabójstwa honorowego”, aby przywrócić rodzinie należną jej cześć? Ojciec, zdradzony mąż, brat, a może teść? Nikt się jakoś do tego nie pali - stawką jest wszak wieloletnie więzienie. Sprawa się komplikuje, gdy zupełnie niespodziewanie do drzwi puka policja, a wkrótce potem zjawia się, zabity rzekomo, kochanek… 

Autor dramatu to syryjski lekarz, który od roku 2002 mieszka i pracuje w Wiedniu. Za sztukę „Bóg Honor Ojczyzna” otrzymał prestiżową nagrodę Nestroya za najlepszą produkcję teatru offowego.

Czytanie dramatu przez twórców związanych z białostocką Akademią Teatralną to nowa forma alternatywnego spotkania z widzami poza teatrem - zapewnia reżyser projektu Krzysztof Ogłoza.


Druga wirtualna propozycja kulturalna to spotkanie online z Renatą Wroną.

„Jak mówić, żeby nas zrozumiano i jak słuchać, żeby zrozumieć” to temat rozmowy z coachem, trenerką rozwoju osobistego, wykładowca akademickim.

Kto jest ciekaw, zapraszamy o 18:00 na profil Facebookowy Książnicy Podlaskiej

Renata Wrona jest autorką książek „Szczęśliwa kobieta – rozwój, kariera, miłość” i „Marka kobiety w biznesie. Etykieta i wizerunek” oraz wielu artykułów m.in. na temat savoir-vivre w biznesie.

Spotkanie online w Książnicy odbywa się w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki. 


Od dziś Galeria im. Sleńdzińskich ponownie będzie otwarta dla zwiedzających. Przestrzeń Galerii oczyszczono, zdezynfekowano, a placówka przy ul. Wiktorii 5 przeszła ozonowanie. Tam od wtorku (22.06) możemy oglądać wystawę fotografii "Prolog" Kamila Śleszyńskiego.

A w Galerii przy ul. Legionowej trwa montaż nowej wystawy "Malarstwo" Sławomira Chudzika. Artysta w ciągu trzydziestu lat pracy twórczej uprawiał równolegle: malarstwo sztalugowe, malarstwo ścienne, gwasz i grafikę – głównie drzeworyt. Tworzył grafiki wydawnicze i ekslibrisy, a w latach 80. znaczki i cegiełki „Solidarności”. Zajmował się też artystyczną oprawą książek.

Otwarcie wystawy malarstwa Sławomira Chudzika w najbliższy czwartek (25 czerwca) o 18:00.

Wernisaż odbędzie się przed instytucją - na świeżym powietrzu, a w tym samym momencie ekspozycję w Galerii przy ul. Legionowej mogą zwiedzać maksymalnie 4 osoby, obowiązuje też nakaz zakrywania ust i nosa oraz zdezynfekowania dłoni przy wejściu do Galerii.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wystawa na parkanie, "Moralność pani D." i abolicja w Książnicy

16.06.2020, 08:59

Książnica Podlaska do końca czerwca nie będzie pobierać kar za przetrzymane książki, można wybrać się do Spodków na spektakl i obejrzeć zdjęcia Wiktora Wołkowa.


Galeria Sleńdzińskich otwarta we wszystkich siedzibach

7.06.2020, 11:35

Galeria Slendzińskich otwarta we wszystkich siedzibach


Galeria Slendzińskich i pierwszy wirtualny wernisaż

5.04.2020, 11:02

Nietypowa forma uczestnictwa w kulturze czyli internet i dobre łącza - do tego już się przyzwyczailiśmy. Ale białostocka Galeria Slendzińskich poszła dalej i zaprosiła na pierwszy wirtualny wernisaż.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!

Bogdan Zając po meczu Jagiellonia - Zagłębie Lubin (0:1)
JAGIELLONIA
26.09.2020, 23:14, akt. 27.09.2020, 00:47

Bogdan Zając: to nie był nasz dobry mecz [wideo]Krajowe Uroczystości Świętego Izydora Oracza w Czyżewie, fot. Adam Dąbrowski
REGION
26.09.2020, 14:17, akt. 14:32

W Czyżewie zasadzono Dąb Izydora


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok