Radio Białystok | Wiadomości | USG jamy brzusznej - to propozycja BCO z okazji Dnia Ojca

USG jamy brzusznej - to propozycja BCO z okazji Dnia Ojca

autor: Renata Reda

23.06.2020, 12:17, akt. 12:35

To pierwsza tego typu akcja szpitala skierowana do panów. Placówka we wtorek (23.06) o 12:00 uruchomiła telefoniczne zapisy na USG jamy brzusznej.

Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Białostockie Centrum Onkologii w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

Badania odbędą się w najbliższy czwartek (25.06) i piątek (26.06). Ilość miejsc jest ograniczona. Zapisywać można się pod numerem 86 6646 888.


Doktor Tomasz Łobacz z Zakładu Diagnostyki Obrazowej BCO mówi, że dla panów przygotowano badania jamy brzusznej i miednicy. W badaniu USG jamy brzusznej oceniamy wątrobę, śledzionę, trzustkę, nerki, okolice dużych naczyń, jak również pęcherz moczowy i w przypadku panów prostatę. Na badanie należy się zgłosić po 5 godzinach na czczo, bez papierosów, bez kawy. Do oceny prostaty wymagane jest również wypełnienie pęcherza.


Doktor Rafał Maksim z Zakładu Radioterapii BCO dodaje, że w pewnym wieku mężczyźni muszą wykonywać kontrolne badania.


Chciałbym przypomnieć, że nie jesteśmy niezniszczalni, musimy być jako ojcowie odpowiedzialni, bo bycie ojcem to jest duża przyjemność, wielki przywilej, ale odpowiedzialność nie tylko za drugą osobę, ale i za siebie. Musimy sprawić, żeby cieszyć się jak najdłużej jak najlepszym zdrowiem, żeby jak najlepiej zadbać o swoich najbliższych. Żeby tego dokonać powinniśmy zgłaszać się na szereg badań przesiewowych, uczestniczyć w programach profilaktyki chorób nowotworowych, które są organizowane w większości w naszym centrum onkologii na ul. Ogrodowej 12. Wszystkim panom chciałbym przypomnieć, że po 40-tym roku życia jest obowiązkowa kontrola urologiczna raz w roku, a już absolutnym minimum jest przynajmniej oznaczenie stężenia PSA we krwi

 - mówi doktor Rafał Maksim.


Białostockie Centrum Onkologii jest liderem projektów profilaktyki nowotworów jelita grubego, skóry i płuc. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej www.onkologia.bialystok.pl w zakładce Unia Europejska.


| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Uczy zasad i wytrwałości, jest autorytetem dla swojego dziecka - dziś Dzień Ojca

23.06.2020, 08:00

To często dzięki nim opanowujemy jazdę na rowerze, uczymy się odróżniać marki samochodów. To oni pierwszy raz zabierają nas na mecz i zarażają pasją do sportu... albo do gotowania.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS


fot. Ryszard Minko
REGION
19.06.2021, 15:59, akt. 16:21

Regaty na Zalewie Siemianówka


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok