Radio Białystok | Wiadomości | Znana przyczyna śmierci 34-latka, który spadł do silosu

Znana przyczyna śmierci 34-latka, który spadł do silosu

autor: Ryszard Minko

24.06.2020, 14:57, akt. 15:07

Uduszenie, było prawdopodobną przyczyną śmierci 34-letniego mężczyzny, który zginął w wypadku podczas pracy w silosie – poinformowała prokurator Anita Suchorowska z Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe.

Fotolia.com
Fotolia.com

To wstępne wyniki sekcji zwłok, które wykazały też, że do śmierci pracownika nie przyczynił się upadek z dużej wysokości. 

Przypomnijmy, 34-letni mężczyzna pracował w wysokim na 9 pięter betonowym, zamkniętym silosie z otrębami. Podwieszony na linie próbował poruszyć zbryloną zawartość zbiornika, która w pewnym momencie go porwała i przysypała. Silos nie miał żadnych otworów bocznych, a ratownicy musieli ręcznie usuwać otręby i wydobywać je przez górny właz. Z uwagi na bardzo trudne warunki akcja ratunkowa białostockich strażaków trwała prawie dwie doby, a poszkodowanego odnaleziono pod kilkumetrową warstwą sypkich otrębów. 

Prokuratura nadal bada czy prace wykonywane były zgodnie z zasadami bezpieczeństwa, ale na razie nikomu nie stawia zarzutów. Przyczyny wypadku bada też Państwowa Inspekcja Pracy.

| red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tragicznego wypadku w silosie w Białymstoku

22.06.2020, 16:19

Prokuratura w Białymstoku bada przyczynę tragicznego wypadku w firmie Cargill. W piątek (19.06), podczas prac w wysokim silosie, jeden z pracowników został zasypany otrębami.


Strażacy wydobyli ciało mężczyzny zasypanego otrębami w silosie w Białymstoku

21.06.2020, 11:54

Blisko dwie doby trwała akcja wydobycia zwłok mężczyzny, który w piątek (19.06) wczesnym popołudniem został przysypany kilkumetrową warstwą otrębów zbożowych w wysokim silosie na terenie jednej z białostockich firm. Pracował wewnątrz przy usuwaniu zbrylonych warstw tych otrębów.


Strażacy odnaleźli ciało mężczyzny zasypanego otrębami w silosie

20.06.2020, 08:01

W piątek wieczorem (19.06) strażacy odnaleźli ciało mężczyzny, którego przysypały otręby zbożowe w wysokim silosie na terenie jednej z białostockich firm, ale cały czas próbują go wydobyć - taką informację podaje dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.


Pracownik białostockiej firmy zasypany w silosie - wciąż trwa akcja ratunkowa

19.06.2020, 14:00

Od blisko 19 godzin ratownicy próbują dotrzeć do pracownika białostockiej firmy Cargill, który wpadł do zbiornika z otrębami.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP NAVARRO | STRAUSS

REKLAMA
Nieteatr JERZY KRYSZAK

Jawor – u źródeł kultury

REKLAMA
OiFP DYPTYK WIELKANOCNY: VIA CRUCIS/CAVALLERIA RUSTICANA


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok