Radio Białystok | Wiadomości | BiKeR-y wracają na ulice Białegostoku

BiKeR-y wracają na ulice Białegostoku

autor: Edyta Wołosik

30.06.2020, 14:26, akt. 14:36

Najpierw problemy z rozstrzygnięciem przetargu, a później pandemia, sprawiły, że w tym roku Bikery wróciły na ulice Białegostoku trzy miesiące później niż w poprzednich latach.

fot. Edyta Wołosik
fot. Edyta Wołosik


0:00
0:00
BiKeR-y wracają na ulice Białegostoku - relacja Edyty Wołosik | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Nowości w systemie BiKeR

Od wtorku (30.06) znów można korzystać z systemu rowerów miejskich, co cieszy miłośników tej formy transportu.

Za zorganizowanie, bieżące zarządzanie i eksploatację BiKeRa odpowiada po raz trzeci firma Nextbike Polska. Rowery standardowe, tandemy i rowery dla dzieci można wypożyczać i zwracać na wszystkich stacjach BiKeR na terenie funkcjonowania systemu.
Lokalizacje rowerów można sprawdzić na stronie systemu oraz w aplikacji mobilnej. Wypożyczenie roweru możliwe jest za pomocą aplikacji mobilnej oraz karty zbliżeniowej (np. miejskiej, bankomatowej).

Od tego sezonu na stacjach BiKeR nie ma urządzeń dokujących, do których wsuwa się rower. Zamknięcie roweru przy zwrocie nastąpi przy pomocy "blokady O-lock", która jest na tylnym kole i w czasie jazdy pozostaje otwarta. Po zakończeniu jazdy wystarczy zablokować zamek O-Lock.

Rower zwróci się automatycznie po zamknięciu blokady. Dzięki tej zmianie można pozostawiać rowery w dowolnym miejscu strefy, tzn. niekoniecznie na stacji (naliczana jest wtedy dodatkowa opłata w wysokości 10 zł). Ważne, by pozostawiać rowery w miejscu ogólnodostępnym i by zwrócony rower nie zagrażał innym użytkownikom drogi, nie blokował przejścia ani przejazdu.

Jeśli wypożyczymy rower pozostawiony poza stacją, a zwrócimy go na stacji, za taką operację Nextbike doładuje nasze konto dodatkowymi 2 zł na przejazdy. Instrukcje dotyczące wypożyczenia i zwrotu można znaleźć na stacji, na każdym rowerze oraz na stronie bikerbialystok.pl.


Darmowe pierwsze 25 minut

Zmienia się limit bezpłatnego czasu korzystania z roweru miejskiego. Teraz wszyscy użytkownicy nie płacą za pierwsze 25 minut wypożyczenia. Za nieprzekraczającą godzinę przejażdżkę zapłacimy 1 złoty. Za pełną drugą godzinę zapłacimy 3 złote, za każdą koleją 5 złotych.

Wszystkie dotychczas zarejestrowane w systemie BiKeR konta zachowują ważność w nowym sezonie. Nowi użytkownicy, aby móc korzystać z miejskich rowerów, powinni zarejestrować się w systemie za pomocą aplikacji mobilnej Nextbike lub na stronie bikerbialystok.pl oraz wpłać minimum 20 zł (10 zł bezzwrotna opłata inicjalna + 10 zł do wykorzystania na przejazdy). Jeśli rejestracji dokonało się w systemie wcześniej wystarczy dopłacić do konta 10 zł.

Sezon potrwa do końca listopada. Oprócz Białegostoku stacje będą też w Kleosinie i Choroszczy. Na razie zrezygnował z nich Supraśl.


źródło: bialystok.pl | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Do dyspozycji jest 80 jednośladów - w Łomży można już wypożyczać rowery miejskie

13.06.2020, 11:07

Wbrew zapowiedziom, że z powodu pandemii w tym sezonie system komunikacji rowerowej w Łomży nie będzie działał, od tego weekendu można jednak korzystać z rowerów miejskich.


W tym roku w Supraślu nie będzie stacji BiKeR-ów

29.05.2020, 13:55

W dwóch gminach BiKeR-y nadal będą, jedna na razie z nich rezygnuje. Trwają przygotowania do uruchomienia nowego sezonu systemu rowerów miejskich. Z powodu epidemii jest już opóźnienie i ona ma też wpływ na decyzję władz Supraśla.


Nextbike złożył wniosek o upadłość. Mimo to białostoczanie będą mogli wypożyczać BiKeRy

20.05.2020, 12:54

Ta informacja zaskoczyła nie tylko wielu miłośników rowerów, czekających na powrót BiKeR-ów do Białegostoku, ale też władze miasta.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
DAJ SIĘ ZACZAROWAĆ W NIE TEATRZEfot. Marta Sołtys
REGION
27.05.2022, 22:09, akt. 28.05.2022, 07:18

Rozpoczęły się Dni Augustowa

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok