Radio Białystok | Wiadomości | Premier odwiedził Siemiatycze [zdjęcia]

Premier odwiedził Siemiatycze [zdjęcia]

autor: Renata Reda

2.07.2020, 04:48, akt. 10:22

Premier Mateusz Morawiecki spotka się w czwartek (2.07) z mieszkańcami województwa podlaskiego. Wizytę w naszym regionie zaczął w środę wieczorem od Siemiatycz.

Wizyta Mateusza Morawieckiego w Siemiatyczach, fot. Renata Reda
Wizyta Mateusza Morawieckiego w Siemiatyczach, fot. Renata Reda


0:00
0:00
Premier od Siemiatycz rozpoczął wizytę w Podlaskiem - relacja Renaty Redy | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

W czwartek (2.07) Mateusz Morawiecki ma odwiedzić ponad 10 podlaskich miast. O godz. 9:00 będzie w Bielsku Podlaskim, potem spotka się z mieszkańcami Hajnówki. W planach są jeszcze: Wysokie Mazowieckie, Zambrów, Białystok, Supraśl, Sokółka, Mońki, Grajewo, Augustów, Sejny i późnym wieczorem Suwałki.

W środę przed starostwo w Siemiatyczach - mimo późnej pory - przyszło około 2 tys. osób. Premier w swym wystąpieniu podkreślał m.in. znaczenie zrównoważonego rozwoju, który pozwoli na szybki rozwój nie tylko Warszawy, ale też takich miast jak Siemiatycze, by nie było "Polski A", "Polski B" czy "Polski C". Mateusz Morawiecki przekonywał, że rządy Prawa i Sprawiedliwości przywróciły "elementarną sprawność instytucjom państwa", m.in. instytucjom podatkowym i "wyrwały" pieniądze mafiom VAT-owskim.

Jak zaznaczył Prawo i Sprawiedliwość naprawiło politykę społeczną III RP. 


- Tę niesprawiedliwość wobec rolników, wobec bezrobotnych, wobec ludzi, którzy nie mogli związać końca z końcem. Ciągle są tacy ludzie, ciągle to dla nas jest duże wyzwanie i wielki ból, ale jest ich dużo mniej - przekonywał premier Morawiecki.


Dodał, że spadek ubóstwa i wykluczenia społecznego pokazują też dane GUS. - To potwierdzenie naszej polityki społecznej, polityki, o której marzyło wielu z was, marzyli członkowie Solidarności, ci z 1980 roku - zaznaczył szef rządu.

Mateusz Morawiecki przypomniał, że niedługo przypada 40. rocznica powstania Solidarności. - My zrealizowaliśmy w dużym stopniu ideały Solidarności - przekonywał w Siemiatyczach.

Premier przekonywał, że wyjść z obecnego kryzysu, po pandemii, udało się dzięki działaniom rządu, dzięki szybkiemu wdrożeniu tarczy antykryzysowej, dzięki czemu - jak mówił - udało się uratować większość miejsc pracy. Dodał, że to dzięki możliwości szybkiego porozumienia się z prezydentem.


- On rozumiał, jaka jest wartość pracy, że od niej zależy godność człowieka. On pomagał nam realizować obronę gospodarki, obronę społeczeństwa - zaznaczył szef rządu.


Mateusz Morawiecki zachęcał wszystkich do przyjścia na wybory 12 lipca i prosił o zachęcenie do tego swoich bliskich, przyjaciół, nieznajomych, a także przekonanie nieprzyjaciół.


- To jest zwrotny moment w historii Polski i albo będziemy mogli tę odzyskaną Polskę, tę Polskę solidarności prowadzić dalej, nieść ją dalej, albo będziemy musieli utknąć w paraliżu, klinczu, w chaosie, w tej "wetokracji" - mówił premier.


Premier przekazał też samorządowcom dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Było podpisanie umowy na zaprojektowanie mostu na Bugu i symboliczne czeki na wsparcie finansowe dla samorządów, mające pomóc w zwalczaniu skutków kryzysu spowodowanego epidemią. Do samorządów powiatu siemiatyckiego ma trafić ok. 12 milionów złotych.


źródło: PAP | red: maj, zmj, ary

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Premier: od początku września dzieci i młodzież wracają do szkół

25.06.2020, 08:23

Od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie – zapowiedział w czwartek (25.06) premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że to jest pewna decyzja.


Premier: 100 dni po ogłoszeniu stanu epidemii przekazaliśmy 100 mld zł na ratowanie miejsc pracy

22.06.2020, 13:14

Na 100 dni po ogłoszeniu stanu epidemii mamy przekazanych 100 mld zł na ratowanie 5 milionów miejsc pracy - mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji podsumowującej dotychczasowe działania rządowych programów antykryzysowych.


Premier: kryzys związany z koronawirusem może być punktem zwrotnym w historii UE

19.06.2020, 10:36

Obecny kryzys może być wielkim punktem zwrotnym w historii UE, ale do tego potrzebujemy prawdziwego bodźca wzrostu gospodarczego, jakim powinien być Europejski Fundusz Odbudowy, który powinien odpowiadać realnym problemom gospodarczym państw - podkreślił w piątek (19.06) premier Mateusz Morawiecki.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Historia Jakuba – spektakl

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok