Radio Białystok | Wiadomości | Rośnie zainteresowanie odpłatnymi badaniami na koronawirusa w Podlaskiem

Rośnie zainteresowanie odpłatnymi badaniami na koronawirusa w Podlaskiem

autor: Marcin Mazewski

1.07.2020, 12:04, akt. 2.07.2020, 06:06

Coraz więcej osób w Podlaskiem korzysta z odpłatnych badań na obecność koronawirusa. Prowadzi je Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.

Designed by www.freepik.com
Designed by www.freepik.com

Komercyjne laboratoria RCKiK działają w Łomży i Białymstoku od dwóch tygodni i jak mówi Bartosz Szutkiewicz z RCKiK w Białymstoku, z każdym dniem cieszą się coraz większym zainteresowaniem.


- W Białymstoku na chwilę obecną mamy mniej więcej pomiędzy czterech a ośmiu klientów dziennie, ta liczba będzie rosnąć, natomiast zaobserwowaliśmy dużą ilość zainteresowanych takim badaniem w Łomży - dodaje.


W Łomży, choć laboratorium pobiera wymazy tylko dwa dni w tygodniu - we wtorki i czwartki, to na takie badania zdecydowało się już ponad 100 osób. Wpływ na to ma kilka czynników.


- Ma to związek z tym, że firmy zaczynają przysyłać swoich pracowników na badania, czyli jeśli pracownik z zagranicy chce podjąć pracę w Polsce musi mieć taki wynik. Badają też swoich pracowników, żeby mieć pewność, że jest bezpiecznie. W Łomży też jakiś czas temu mieliśmy ognisko koronawirusa, w związku z tym część osób w obawie o swoje zdrowie i bezpieczeństwo otoczenia zdecydowała się przebadać na własny rachunek - wylicza Bartosz Szukiewicz.


Koszt takiego badania to 315 złotych. Wyniki dostępne są także online i w języku angielskim, jednak trzeba to wcześniej zgłosić.


W Łomży na obecność koronawirusa można przebadać się w namiocie przed oddziałem ratunkowym szpitala wojewódzkiego we wtorki i czwartki od 11:00 do 12:30. W Białymstoku wymazy pobierane są od poniedziałku do czwartku (w godz. od 12:30 do 14:30) w kontenerze ustawionym przed budynkiem RCKiK przy ul. Skłodowskiej-Curie.

| red: maj, ary

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


W Podlaskiem jest już 6 laboratoriów wykonujących testy na obecność COVID-19

17.06.2020, 12:57

Testy może już robić także szpital wojewódzki w Suwałkach i Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny w Białymstoku.


Komercyjne badania wznawia Centrum Krwiodawstwa w Białymstoku - można tam będzie zrobić test na koronawirusa

13.06.2020, 17:05

Oprócz standardowych badań krwi będzie można także przebadać się na obecność koronawirusa. Po przerwie wymuszonej pandemią, od poniedziałku (15.06) działalność wznawia komercyjne laboratorium Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok