Radio Białystok | Wiadomości | Jest umowa na dofinansowanie projektu budowy mostu na Bugu

Jest umowa na dofinansowanie projektu budowy mostu na Bugu

autor: Renata Reda

2.07.2020, 08:11, akt. 09:15

Jest rządowe wsparcie, a za cztery lata inwestycja ma być oddana do użytku. Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski i starosta siemiatycki Jan Zalewski podpisali umowę na dofinansowanie projektu budowy mostu na Bugu Perlejewo - Jabłonna Lacka.

fot. Mateusz Duchnowski/UMWP
fot. Mateusz Duchnowski/UMWP

Przeprawa ma połączyć województwo podlaskie z mazowieckim. Wybrano już warszawską firmę, która przygotuje projekt - informuje starosta Jan Zalewski. Cała inwestycja - wybudowanie przeprawy przez Bug i dróg dojazdowych - ma kosztować około 100 milionów złotych i ma być gotowa w 2024 roku.

Po wybudowaniu mostu m.in. mieszkańcy gminy Perlejewo będą mogli znacznie szybciej dojechać do Warszawy. Ich droga skróci się ze 150 do 110 kilometrów.

Inwestycja jest zakwalifikowana do rządowego programu "Mosty dla Regionów" - mówi minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Most Perlejewo - Jabłonna Lacka otrzymał 1,2 mln zł rządowego dofinansowania dla dokumentacji.

O pieniądze wnioskowali wspólnie powiat siemiatycki, powiat sokołowski, gmina Jabłonna Lacka i gmina Perlejewo oraz dwa samorządy wojewódzkie: podlaski i mazowiecki. Liderem projektu jest powiat siemiatycki.

Kiedyś most był w miejscowości Granne. Według historyków wybudowano go jeszcze w czasach napoleońskich i to właśnie tamtędy wojska cesarskie przechodziły w drodze do Moskwy. Przeprawa na Bugu funkcjonowała do I wojny światowej.

Umowę o rządowym dofinansowaniu projektu mostu na Bugu podpisano w Siemiatyczach podczas spotkania premiera Mateusza Morawickiego z mieszkańcami.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Premier odwiedził Siemiatycze [zdjęcia]

2.07.2020, 04:48

Premier Mateusz Morawiecki spotka się w czwartek (2.07) z mieszkańcami województwa podlaskiego. Wizytę w naszym regionie zaczął w środę wieczorem od Siemiatycz.


Od Czartajewa do Siemiatycz pojedziemy ścieżką rowerową

24.06.2020, 16:27

Trzy firmy chcą zaprojektować i zbudować ścieżkę pieszo-rowerową przy drodze krajowej numer 19 od Czartajewa do Siemiatycz. W środę (24.06) było otwarcie ofert. Dwóch wykonawców zaproponowało cenę niższą od kosztorysu.


Podpisano umowę na finansowanie 21 linii autobusowych PKS Nova

19.06.2020, 13:23

9,8 mln zł będzie kosztować 21 linii autobusowych w Podlaskiem, które od lipca 2020 r. będzie realizować spółka samorządu województwa podlaskiego PKS Nova. W piątek (19.06) w Białymstoku marszałek województwa Artur Kosicki i wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski podpisali umowę w tej sprawie.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok