Radio Białystok | Wiadomości | Kultura - koncerty, filmy dla najmłodszych i kino plenerowe

Kultura - koncerty, filmy dla najmłodszych i kino plenerowe

autor: Olga Gordiejew

2.07.2020, 09:47, akt. 11:49

Koncert łomżyńskich filharmoników w kościele, filmy w ramach "Akcji Lato" i kino plenerowe Białostockiego Ośrodka Kultury, a także festiwal Rock na bagnie w sieci i muzykę DJ-ów w białostockim klubie - to propozycje Olgi Gordiejew.

Fotolia.com
Fotolia.com

Koncert w łomżyńskim kościele

To będzie "muzyczna wycieczka" po dziełach Bizeta, Straussa i Gershwina, a przewodnikami w tej wyprawie będą muzycy Łomżyńskiej Filharmonii, ich dyrektor Jan Miłosz Zarzycki i tenor Tomasz Piluchowski.

Początek koncertu w kościele Miłosierdzia Bożego w Łomży w czwartek (1.07) o 19:00.

Filmy dla najmłodszych

W Kinie Forum trwa Akcja Lato. W czwartek możemy zobaczyć film "Urwis". Opowieść o tym, że jeden prawdziwy przyjaciel wart jest więcej niż cała kiełbasa świata! Z przebojową ścieżką dźwiękową.

W piątek - film "Chłopiec i wilk". To pełna ciepła i humoru opowieść familijna. Olśniewające wizualnie połączenie filmu fabularnego z animacją 2D i 3D. Dzieło, które poruszy i zachwyci widzów w każdym wieku.

Wszystkie seanse w ramach Akcji LATO o 11:30. Szczegóły na bok.bialystok.pl.

Kino plenerowe

Jeżeli są wakacje, to musi być i kino plenerowe. Z myślą o fanach dobrych filmów w czwartek pierwszy pokaz pod gwiazdami na placu przy Białostockim Ośrodku Kultury. Na początek Amerykański Film Reklamowy 2019 – Sztuka i technika.

To szansa zobaczenia współczesnej Ameryki w nietypowy sposób. Życie codzienne Amerykanów, z perspektywy produktów i usług, których używają. Oto ich troski i obawy, łącznie z nawiązaniami do ruchu Me Too (film animowany "Survivors Story") i do niestabilnej sytuacji politycznej w różnych częściach świata (kampania New York Timesa).

Zobaczymy też wezwanie do wspólnego działania na rzecz młodzieży (film "Witamy w Global Girls Alliance" zrealizowany dla Fundacji Obamy ), w którym wystąpiła Michelle Obama, żona byłego prezydenta USA, która angażuje się w działania prospołeczne.

Początek seansu plenerowego o 22:00 przy ul. Legionowej. Z powodu pandemii obowiązują nowe wytyczne uczestnictwa w  wydarzeniach plenerowych. Szczegółowy regulamin na bok.bialystok.pl.

Trochę muzyki

W białostockim klubie Fomo w piątek (3.07) zagrają DJ'e: OLA TEKS - miłośniczka płyt winylowych, członkini kolektywu Move Move, a także DJ i promotor muzyki elektronicznej CYRYL. Start o 23:00.

Tego dnia rozpoczyna się też festiwal Rock na bagnie. Będą występy online na żywo, a także retransmisje z wcześniejszych edycji festiwalu. Najpierw od 18:00 będziemy oglądać i słuchać archiwalnych koncertów takich kapel jak: The Analogs, Bachor, Po Prostu, czy Łydka Grubasa. A w sobotę od 18:00 występy live zespołów: ZIMNA WOJNA, MONROE’S MYSTERIOUS DEATH, ZNBB, THE REBELS czy CELA NR 3. Oglądamy bez żadnych opłat.


źródło: mat. org. | red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz


Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

fot. Ryszard Minko
REGION
19.06.2021, 15:59, akt. 16:21

Regaty na Zalewie Siemianówkaźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok