Radio Białystok | Wiadomości | Mieszkańcy ul. Niemeńskiej w Białymstoku mają dość hałasu i zanieczyszczonego powietrza

Mieszkańcy ul. Niemeńskiej w Białymstoku mają dość hałasu i zanieczyszczonego powietrza

autor: Michał Buraczewski

2.07.2020, 13:46, akt. 13:50

Wracamy do tematu uciążliwego sąsiedztwa białostoczan żyjących na granicy miasta.

Fot. Michał Buraczewski
Fot. Michał Buraczewski

. Wzdłuż ulicy Niemeńskiej, po działce, która należy już do gminy Wasilków, wielu kierowców dojeżdża do nowego osiedla w Nowodworcach. Zablokowania tego wjazdu od lat domagają się mieszkańcy Białegostoku. Tym razem prosili o to podczas sesji rady miejskiej Wasilkowa.

- Zwracaliśmy się wielokrotnie, i do Pana Burmistrza (...) - dlaczego nie zamknie się tego bezprawnego wjazdu, tylko niszczy się nam zdrowie? - pytała burmistrza Wasilkowa mieszkanka ulicy Niemeńskiej Dorota Popko.


"Sytuacja spowodowana jest tym, że na etapie wydawania kilkuset warunków zabudowy w latach 2015-2018 nie pomyślano o układzie komunikacyjnym dla tego osiedla. Też z 2018 roku jest Państwa skarga. (...) Na tyle, na ile to możliwe, staramy się doprowadzić do takiego układu komunikacyjnego, który będzie z jednej strony wydolny dla tego osiedla, a z drugiej strony też - nieuciążliwy dla Państwa" - mówił burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

Przewodniczący rady miejskiej w Wasilkowie Jarosław Zalejski pytał burmistrza Wasilkowa o termin zamknięcia dojazdu do wsi Nowodworce od strony ulicy Niemeńskiej. Mówił też o spostrzeżeniach radnych po wizycie na miejscu:

- Wiemy jak to wygląda. (...) Dojeżdżaliśmy inną drogą, troszeczkę dalszą. Wytłumaczono nam, że jest prywatna. Natomiast dla samochodów osobowych - chyba nikt by tej drogi nie zablokował, bo ona jest przejezdna"


"Odnośnie ulicy Bystrzyckiej - czyli tego dojazdu, o którym mówi przewodniczący (..) - on też nie jest usankcjonowany. W każdej chwili może być zamknięty przez miasto Białystok" - mówił kierownik Wydziału Budownictwa, Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miejskiego w Wasilkowie Piotr Kruszewski.

Burmistrz Wasilkowa zapowiada opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego z nowymi rozwiązaniami układu drogowego.

Natomiast skargą mieszkańców na bezczynność burmistrza zajmuje się Wojewódzki Sąd Administracyjny.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Jest umowa na modernizację odcinka Czyżew-Białystok trasy Rail Baltica

26.06.2020, 13:59

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały w piątek (26.06) w Białymstoku umowę na modernizację ok. 71 km odcinka Czyżew-Białystok trasy kolejowej Rail Baltica. Koszt inwestycji, którą zrealizuje polsko-chińskie konsorcjum, sięga 3,3 mld zł. Trasa ma być gotowa w 37 miesięcy, licząc od rozpoczęcia prac.


Prezydent Białegostoku z wotum zaufania i absolutorium za 2019 rok

22.06.2020, 13:47

Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski uzyskał w poniedziałek wotum zaufania od radnych. Głosowanie poprzedziła prezentacja raportu i debata o stanie miasta, w której wzięła udział też grupa mieszkańców. Na tej samej sesji prezydent uzyskał też absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok.


Mieszkańcy ul. Niemeńskiej w Białymstoku skarżą się na "dziki" wjazd do wsi Nowodworce

18.05.2020, 15:46

To nielegalny dojazd do osiedla. Tak o jednej działce gminy Wasilków mówią mieszkańcy ulicy Niemeńskiej w Białymstoku. Po gruncie, który jest własnością samorządu, wielu kierowców skraca sobie drogę do wsi Nowodworce.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok