Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 1000 miejsc noclegowych w Polsce ma certyfikat "Obiekt Bezpieczny Higienicznie"

Ponad 1000 miejsc noclegowych w Polsce ma certyfikat "Obiekt Bezpieczny Higienicznie"

10.07.2020, 09:38, akt. 09:49

Już ponad 1000 miejsc noclegowych z całego kraju może posługiwać się certyfikatem „Obiekt Bezpieczny Higienicznie. Stosujemy się do zaleceń” - powiedział PAP prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. Dodał, że w Polsce miejsca te już są promowane, promocja za granicą - za tydzień.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak wyjaśnił, to obiekty, które deklarują, że świadczą usługi zgodnie z obowiązującymi wytycznymi Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

"Zachęcam wszystkich turystów zapoznania się z informacjami z zakładki „Bezpieczne podróże” na stronie odpoczywajwpolsce.pl. Znajduje się tam także interaktywna mapa, dzięki której można sprawdzić, które obiekty z danego województwa dołączyły do projektu" - wskazał szef Organizacji.

Dodał, że POT rozpoczęła kampanię promującą te obiekty w ogólnopolskich portalach internetowych np. onet.pl, wp.pl, interia.pl. "W przyszłym tygodniu będziemy je promować także na rynkach zagranicznych" - poinformował Andrzejczyk.

Z opublikowanego w czerwcu badania na zlecenie POT wynika, że 87 proc. Polaków, którzy planują urlop w najbliższych miesiącach, zamierza spędzić go w kraju. "To pozwala z optymizmem spojrzeć na perspektywę tegorocznych wakacji" - oceniono. Najczęściej planujemy wyjazdy w góry (34 proc.), nad morze (27 proc.) lub do miejscowości położonych nieopodal jezior (16 proc.).

Organizacja przypomniała, że w ramach wspierania krajowej turystyki, wspólnie z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi uruchomiła kampanię „Odpoczywaj w Polsce”, której celem jest - jak wyjaśniono - zainspirowanie Polaków do podróżowania po kraju.

Polska Organizacja Turystyczna jest jedną z kilkudziesięciu działających na świecie narodowych organizacji turystycznych. Jej celem jest promowanie Polski jako kraju atrakcyjnego dla turystów, nowoczesnego, z wysokimi standardami usług i korzystnymi cenami. POT ma swoje przedstawicielstwa w 14 krajach świata (Austria, Belgia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Niemcy, USA, Rosja, Szwecja, Chiny, Wielka Brytania, Włochy, Ukraina) - czytamy na stronie Organizacji. 

źródło: PAP | red: mak

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Część hoteli nie rozpoczęła działalności w maju, chcą przyjmować turystów później

6.07.2020, 12:08

Z informacji przedstawionej przez GUS wynika, że mimo "odmrożenia" restrykcji związanych z pobytem w obiektach noclegowych, część z nich, m.in. hotele, nie podjęła swojej działalności w maju i planuje przyjmowanie turystów w późniejszych miesiącach.


Prawie 90 procent Polaków spędzi te wakacje w kraju

2.07.2020, 16:28

Wynika tak z badań Polskiej Organizacji Turystycznej.


Semeniuk: odbudowa kapitału branży turystycznej potrwa 2-3 lata

25.06.2020, 13:05

Odbudowa kapitału branży turystycznej potrwa 2-3 lata - powiedziała w czwartek (25.06) wiceminister rozwoju Olga Semeniuk podczas spotkania z przedstawicielami branży. Czekamy na bilans wakacyjny, by móc elastycznie dostosowywać nowe rozwiązania wspierające - dodała.


Ceny zagranicznych wakacji nie będą niższe niż w ubiegłym roku

25.06.2020, 08:03

Ceny zagranicznych wakacji raczej nie będą niższe niż w roku ubiegłym, bo mimo mniejszego popytu będzie też niższa podaż ofert - ocenili operatorzy turystyczni. Wskazali, że w tym sezonie zdecydowanie więcej klientów interesuje się wakacjami z dojazdem własnym.


Wakacje w kamperze sposobem na odpoczynek w czasie epidemii

13.06.2020, 08:54

Wypożyczalnie kamperów i przyczep przeżywają oblężenie. Z danych branży turystycznej wynika, że tego typu wypoczynkiem interesuje się coraz więcej Polaków.


Gdzie białostoczanie spędzą urlopy?

12.06.2020, 16:19

Od soboty (13.06) Polska otwiera granice dla obywateli Unii Europejskiej, a od wtorku (23.06) możliwe będą loty międzynarodowe. To oznacza, że możemy zacząć planować zagraniczne urlopy.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NASmat. pras.
26.11.2021, 11:48, akt. 12:11

Nagrody Mediów Publicznych 2021

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok