Radio Białystok | Wiadomości | Film "Czarna Dama" wyróżniony w międzynarodowym konkursie

Film "Czarna Dama" wyróżniony w międzynarodowym konkursie

autor: Renata Reda

15.07.2020, 15:44, akt. 19.07.2020, 09:00

Zrealizowany przez białostockich twórców obraz "Czarna Dama" dostał wyróżnienie w międzynarodowym konkursie European Cinematography AWARDS (ECA) dla niezależnych twórców filmowych. Otrzymał tytuł filmu miesiąca w kategorii "Najlepszy Dramat".

źródło: www.muchanadziko.pl
źródło: www.muchanadziko.pl

O sukcesie filmu "Czarna dama" z reżyserem i scenarzystą filmu Krzysztofem Szubzdą rozmawia Magdalena Pietruczak

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Film będzie rywalizował o trofeum Golden Eagle

Film będzie rywalizował o trofeum Golden Eagle. Otrzyma je film uznany przez jury za najlepszy spośród zwycięzców wszystkich kategorii wybieranych każdego miesiąca w ciągu roku. Za otrzymanie tytułu Best Of The Best niezależni filmowcy otrzymują dostęp do profesjonalistów z branży filmowej, mogących zaoferować poradnictwo i inne formy pomocy w karierze.

"Czarna Dama" to fabularna produkcja filmowa w stylistyce kina noir, której akcja rozgrywa się na terenie przedwojennej Białostocczyzny. Obraz przedstawia inspirowaną prawdziwymi wydarzeniami kryminalną historię tajemniczej kobiety. Film jest w całości realizowany przez podlaskich twórców.

Iga (w tej roli Izabela Wilczewska), uciekając przed trudną przeszłością, wraca do rodzinnego Białegostoku. Okazuje się jednak, że w prowincjonalnym mieście, gdzie przeplatają się historie tajemniczej podlaskiej sekty, polskich i rosyjskich sąsiadów oraz mafijnych interesów żydowskiego półświatka, niełatwo znaleźć schronienie. Jednak największym zagrożeniem może okazać się jej własna przeszłość.


Film powstał przy zaangażowaniu wielu białostockich twórców

Film powstał przy zaangażowaniu wielu białostockich twórców. Za scenariusz odpowiedzialny jest Krzysztof Szubzda, który wraz z Łukaszem Seweryńskim jest reżyserem filmu. Autorem zdjęć jest Paweł Jankowski (autor fillmu "Cząstka Podlasia"). Muzykę stworzyło The Consonance Trio z Kasią Garłukiewicz, zaś kostiumy przygotowała Elwira Horosz.

W filmie zobaczymy najlepszych podlaskich aktorów: m.in. Ryszarda Dolińskiego, Krzysztofa Bitdorfa, Krzysztofa Zemłę, Katarzynę Siergiej, Andrzeja Beję-Zaborskiego i Adama Woronowicza.

Producentem i pomysłodawcą filmu jest Mucha na dziko.

Realizację filmu wsparł Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Urząd Miasta Białystok oraz firmy Kotniz Sp.z o.o. Sp.k. i Unibep SA. To pierwsze wyróżnienie dla filmu w całości nakręconego przez białostockich twórców.

"Czarna Dama" miała mieć premierę 26 marca 2020 roku, jednak z powodu wybuchu pandemii jej termin musiał ulec zmianie. Jeżeli sytuacja nie ulegnie pogorszeniu, już jesienią film będzie można zobaczyć na ekranach kin.

| red: mag, zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Płyta "Orient Express" The Consonance Trio

9.06.2020, 13:41

Muzyczny styl płyty można przypisać do jazzu, jak również do szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej z elementami folku, gdzie wybrzmiewają orientalne motywy.


Elwira Horosz

15.04.2020, 09:44

"To jest trochę taki dobry czas, żeby spojrzeć na pewne rzeczy zupełnie inaczej, może też bardzo wrócić do tego, jak cię kiedyś też szanowało pewne rzeczy" - mówi Elwira Horosz.


Trwają zdjęcia do pełnometrażowej wersji "Czarnej Damy"

3.10.2018, 06:47

Ma być filmem o Białymstoku wyprodukowanym w całości przez białostoczan, ale ambicją jego twórców jest pokazanie go w całej Polsce.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok