Radio Białystok | Wiadomości | Młodzi podlascy przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotacje z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

Młodzi podlascy przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotacje z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości

autor: Adam Janczewski

19.07.2020, 07:55, akt. 07:59

Nowe, innowacyjne firmy z województwa podlaskiego mają szansę na duże dofinansowanie.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Młodzi przedsiębiorcy do końca lipca mogą składać wnioski o dotacje z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu "Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.

Jego celem jest wsparcie pomysłodawców, którzy mają pomysł na innowacyjny biznes i rozwój makroregionu Polski Wschodniej, który tworzą województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, świętokrzyskie, lubelskie i podkarpackie.

Program składa się z dwóch etapów. Pierwszy, wstępny "Platformy Startowe dla nowych pomysłów” polega na specjalnym "programie inkubacji startupów” na jednej z sześciu platform w Polsce Wschodniej. W województwie podlaskim to Białostocki Park Naukowo-Technologiczny i Park Przemysłowy w Łomży

Ich zadaniem jest wsparcie startupów w weryfikacji pomysłu na biznes. Zapewniają bezpłatne wsparcie doradcze, biznesowe i specjalistyczne, warsztaty i szkolenia. Pomagają w dopracowaniu modelu biznesowego i wstępnego produktu minimalnie gotowego do wejścia na rynek.

Drugim etapem programu jest "Rozwój startupów w Polsce Wschodniej". Startupy mogą starać się o dotację do 1 mln zł - z 15-procentowym wkładem własnym. To pieniądze do wykorzystania m.in. na: zakup usług doradczych i eksperckich związanych z rozwijaniem modelu biznesowego, wynagrodzenie pracy personelu projektu, zakup środków trwałych, surowców lub materiałów, wartości niematerialnych i prawnych, a także organizację i przeprowadzenie działań, w tym promocyjno-informacyjnych, służących ekspansji rynkowej, również międzynarodowej.

Nie ma kryteriów wiekowych - program skierowany jest zarówno do młodych osób, które dopiero rozpoczynają karierę zawodową, jak i do bardziej doświadczonych, które próbowały już swoich sił w pracy "na etacie” lub prowadzeniu firmy.

PARP przyjmuje wnioski do 30 września 2020 r., przy czym najbliższa runda kończy się 31 lipca. W ramach tego konkursu PARP ma do rozdysponowania 300 mln zł.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

ZOBACZ TEŻ:


Ponad 60 firm dostało wsparcie w ramach bonu antywirusowego

11.07.2020, 07:08

Pieniądze trafiły do przedsiębiorstw z Białostockiego Obszaru Funkcjonalnego, aby mogły przetrwać trudny czas pandemii.


Przedsiębiorcy otrzymali 88 mld zł z tarczy antykryzysowej

22.06.2020, 17:47

Polscy przedsiębiorcy otrzymali dotąd 88 miliardów złotych w ramach rządowej tarczy antykryzysowej. Poinformowała o tym minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak odwiedzając jedno z przedsiębiorstw, które skorzystały ze wsparcia.


PARP: więcej wniosków w konkursie „Internacjonalizacja MŚP”

10.06.2020, 10:41

Niemal dwukrotnie więcej wniosków niż w ubiegłym roku wpłynęło w pierwszej rundzie organizowanego przez PARP konkursu „Internacjonalizacja MŚP” w Programie Operacyjnym Polska Wschodnia. Przedsiębiorcy złożyli 55 wniosków na kwotę blisko 26 mln zł.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Ojciec Chrzestny" Mario Puzo

W 9 tygodni po Podlasiu
Fot. Iza Kosakowska
SPORT
2.08.2020, 20:05, akt. 3.08.2020, 06:31

Wiemy, kto wygrał w "Leśnym Biegu" gminy Krasnopol

Cerkiew pw. św. proroka Eliasza na Dojlidach, fot. Anna Petrovska
REGION
2.08.2020, 07:33, akt. 3.08.2020, 12:12

Cerkiew prawosławna wspomina św. proroka Eliasza

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok