Radio Białystok | Wiadomości | Władze Białegostoku wyłoniły zwycięzców konkursu na zdjęcie z II tury wyborów prezydenckich

Władze Białegostoku wyłoniły zwycięzców konkursu na zdjęcie z II tury wyborów prezydenckich

20.07.2020, 17:17, akt. 17:21

Fotografia głosującej panny młodej, dzieci wrzucających kartę to głosowania do urny czy rodzinny portret przed komisją wyborczą - to niektóre spośród zdjęć nagrodzonych w konkursie "12 smartfonów na 12 lipca", który zorganizowały władze Białegostoku, by zachęcić do mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach.

fot. Monika Kalicka
fot. Monika Kalicka

O laureatach konkursu miasto poinformowało w poniedziałek (20.07). Jak podało w komunikacie przesłanym mediom, zostali nimi: Katarzyna Antosiewicz, Paulina Dzięgielewska, Joanna Gołub, Maciej Gulanowski, Tomasz Jarocki, Michał Kaźmierczak, Grażyna Kowalczyk, Agnieszka Kuc, Monika Parczewska, Mateusz Romańczuk, Adam Stankiewicz, Marcin Zapora.

Każda z nagrodzonych osób otrzyma smartfon - podało miasto.

Konkurs "12 smartfonów na 12 lipca" miał zachęcić mieszkańców do wzięcia udziału w wyborach; jego celem też było - jak informuje miasto - "zainspirowanie mieszkańców do przedstawienia swoich doświadczeń związanych z uczestnictwem w II turze wyborów prezydenckich". Odbyły się one 12 lipca.

Na konkurs wpłynęło ponad 260 zgłoszeń, ocenę formalną przeszło 224, które oceniała komisja konkursowa. "Komisja oceniała prace biorąc pod uwagę zgodność fotografii z tematyką konkursu, tj. z wyborami w II turze, ich wartość artystyczną i techniczną, a także oryginalne podejście do konkursowego zadania" - napisano w komunikacie.

Cieszę się, że białostocczanie tak licznie uczestniczyli w wyborach i w miejskim konkursie fotograficznym. Dziękuję za wszystkie zgłoszenia, a zwycięzcom gratuluję udanych fotografii i kreatywności

 – powiedział cytowany w komunikacie prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

W II turze wyborów frekwencja w Białymstoku wyniosła 68,8 proc. W mieście większe poparcie otrzymał Rafał Trzaskowski 52,2 proc., Andrzej Duda zdobył 47,8 proc. głosów.

źródło: PAP | red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nakręć film o pracy w rolnictwie - konkurs "Żniwa mogą być bezpieczne - w obiektywie 2020"

18.07.2020, 11:00

Ta inicjatywa ma zwrócić uwagę na bezpieczeństwo w trakcie prac polowych. Państwowa Inspekcja Pracy wspólnie z KRUS-em organizują konkurs "Żniwa mogą być bezpieczne - w obiektywie 2020".


Twórczość uczniów liceum z Puńska nagrodzona

19.07.2020, 00:19

Greta Bobin oraz Ronaldas Jankowski zostali laureatami konkursu „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ organizowanego przez Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.


Można zgłaszać filmy na przegląd "Filmowe Podlasie Atakuje!"

17.07.2020, 13:50

Na filmy twórców związanych z województwem podlaskim - tam mieszkających lub z tego terenu pochodzących - czeka Białostocki Ośrodek Kultury, który organizuje przegląd "Filmowe Podlasie Atakuje!". Filmy można zgłaszać do 7 października.


10 podlaskich gmin z najwyższą frekwencją w wyborach dostanie po 50 tys. zł na świetlice

14.07.2020, 14:46

Po 50 tys. zł od samorządu woj. podlaskiego dostanie 10 gmin w regionie, w których w niedzielnych wyborach prezydenckich była najwyższa frekwencja. Pieniądze dostaną w przyszłym tygodniu - poinformował we wtorek na konferencji prasowej w Białymstoku marszałek województwa Artur Kosicki (PiS).

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok