Radio Białystok | Wiadomości | Szkoła liderów, ekologia i własne media – to część planów ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni

Szkoła liderów, ekologia i własne media – to część planów ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni

autor: Laura Maksimowicz

8.08.2020, 07:11, akt. 07:35

Wyszkolenie przyszłych liderów, nauka dialogu oraz działalność edukacyjna – to pomysły działaczy ruchu Polska 2050 założonego przez byłego kandydata na prezydenta, Szymona Hołownię. O swoich planach opowiadali działacze ruchu podczas spotkania inauguracyjnego w piątek (7.08) w Białymstoku.

Spotkanie ruchu społecznego Polska2050 w Białymstoku, fot. Laura Maksimowicz
Spotkanie ruchu społecznego Polska2050 w Białymstoku, fot. Laura Maksimowicz

Szymon Hołownia stworzy własne radio?

Jednym z planów powstającego ruchu społecznego jest powołanie własnych mediów, w tym radia. Jak twierdzi jeden z głównych działaczy ruchu Michał Kobosko, z emisją pierwszych audycji chcą wystartować już we wrześniu.

My zaczynamy od radia i portalu internetowego. Na razie o gazecie nie myślimy. Nasze radio, jak w tej chwili właściwie każda rozgłośnia radiowa w Polsce, będzie miało też obrazki. Chcemy już we wrześniu wystartować próbnie z emisją 

– mówi Michał Kobosko.

Założą własną partię przed wyborami do parlamentu

Założyciel ruchu Szymon Hołownia w 1 turze wyborów prezydenckich zajął trzecie miejsce pod względem zdobytych głosów. Swojej przygody z polityką, jednak nie chce kończyć i oprócz powołania ruchu społecznego zastanawia się nad założeniem partii.

Partia będzie nam potrzebna wtedy, kiedy będziemy blisko wyborów parlamentarnych. To nie będzie tak, że jak powstanie już ta partia polityczna, to ona mówiąc trochę brzydko "zeżre" nasz ruch społeczny. Chcemy oferować różne możliwości osobom, które mają różne zainteresowania. Część z nas ma ambicje polityczne

 – dodaje Michał Kobosko.

Plan na 100 dni

Szymon Hołownia w swoim programie wyborczym głosił postulaty walki z kryzysem klimatycznym, stworzenia społeczeństwa równych szans i działał na rzecz aktywności obywatelskiej.  W powołanym przez siebie ruchu społecznym Polska 2050 powraca do swoich obietnic wyborczych. Jak twierdzi jedna z koordynatorek ruchu Agnieszka Buczyńska, przez czas 100 dni chcą powołać 6 projektów w tym kontrakty obywatelskie, edukacje dla przyszłości, czy szkolenia liderów ruchu.

Tworzymy podwaliny projektu Szkoły Liderzy 2050. Będziemy tworzyli różnego rodzaju treści edukacyjne dotyczące klimatu, edukacji obywatelskiej. Dodatkowo realizujemy projekt Zapraszamy do pokoju. Będzie to pewien skrypt rozmowy, w jaki sposób rozmawiać wspólnie z osobami, które mają różne poglądy polityczne, tak żeby nauczyć się dialogu. Dodatkowo realizujemy szereg różnych akcji pomocowych 

– wyjaśnia Agnieszka Buczyńska.

Koordynatorzy ruchu Polska 2050 złożyli już wniosek do KRS o rejestrację ich stowarzyszenia. Obecnie Szymon Hołownia działa w ramach założonej przez siebie fundacji "Polska Od Nowa".

| red: lma

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Trzaskowski zaakceptował 3 postulaty Hołowni

1.07.2020, 21:00

W środę (1.07) kandydat KO Rafał Trzaskowski zaakceptował postulaty "minimum bezpartyjnej prezydentury" Szymona Hołowni dot. "weta demokratycznego", "weta samorządowego" i "zielonego weta". Podczas spotkania online Hołownia potwierdził, że w II turze wyborów prezydenckich zagłosuje na Trzaskowskiego.


Szymon Hołownia: mam gotowość, aby stanąć na czele ruchu obywatelskiego

28.06.2020, 22:33

To jest wynik moich marzeń, oznacza, że przekonaliśmy już 2,5 mln ludzi - powiedział w niedzielę niezależny kandydat na prezydenta Szymon Hołownia, który według sondażowych wyników wyborów uzyskał trzecie miejsce.


Nasi reporterzy w sztabach wyborczych Andrzeja Dudy i Szymona Hołowni

28.06.2020, 21:10

Po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów nasi reporterzy zdawali relację z 2 spotkań wyborczych, jakie odbyły się w Białymstoku.


Szymon Hołownia w Hajnówce: państwo powinno wspierać mieszkańców terenów cennych przyrodniczo

21.06.2020, 15:46

Państwo powinno wspierać mieszkańców terenów cennych przyrodniczo dla całego kraju, takich jak Puszcza Białowieska, aby bardziej opłacało się chronić niż zużywać te zasoby - mówił w niedzielę (21.06) w Hajnówce kandydat na prezydenta RP Szymon Hołownia.


Szymon Hołownia [wideo]

10.02.2020, 08:33

- Wierzę, że jestem w stanie wejść do drugiej tury z tym pomysłem na Polskę, który mam.


Szymon Hołownia: prezydent jest kimś, kto powinien stać na straży całej wspólnoty

8.02.2020, 18:00

Prezydent RP powinien być kimś, kto powinien stać na straży całej wspólnoty - powiedział w sobotę (8.02) na konferencji prasowej w Bielsku Podlaskim kandydat na urząd prezydenta Szymon Hołownia, który po piątkowej prezentacji w Warszawie rozpoczął spotkania i zbiórkę podpisów poparcia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


źródło: Urząd Miejski w Białymstoku
BIAŁYSTOK
19.09.2020, 07:38, akt. 14:13

"Dzień Rowerów" w Białymstoku


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok