Radio Białystok | Wiadomości | Galeria Arsenał punktem wymiany dzieł sztuki i roślin

Galeria Arsenał punktem wymiany dzieł sztuki i roślin

9.08.2020, 16:46, akt. 19:41

Do końca roku w Galerii Arsenał w Białymstoku można wymieniać się roślinami, a także dziełami sztuki związanymi z naturą. Wystarczy przynieść sadzonkę lub dzieło i w zamian wybrać sobie inne.

Galeria Arsenał w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda
Galeria Arsenał w Białymstoku, fot. Joanna Szubzda

- Kochasz swoje rośliny, ale masz ochotę na coś nowego? Odwiedź nas w siedzibie na Mickiewicza i wymień się roślinką! - zachęca Galeria Arsenał, która realizuje akcję "Wymiennik - natura, sztuka, edukacja".

Jak podają organizatorzy, "ideą jest spotkanie, wspólna praca i wymiana doświadczeń, myśli i pomysłów". - Wymienianie się jest wartościowe! Dzięki wymianie zyskujemy potrzebniejsze nam rzeczy, doświadczenia, a nawet wiedzę, umiejętności czy talenty. Również warsztaty oraz odbiór i dzielenie się sztuką są niezwykłą wymianą - wyjaśniają.

Do końca roku można przynieść do galerii swoją roślinę, najlepiej w małej doniczce i wymienić na taką, której brakuje w domowym kwietniku lub też zostawić nadwyżkę swoich roślin dla innych. Podobnie działa "wymiennik" sztuki - można przynieść dzieło nawiązujące do natury. 


  

Jak powiedziała jedna z organizatorek Justyna Kołodko-Bietkał, projekt został wymyślony przed pandemią i na początku nie wiadomo było, czy idea "wymiennika" się sprawdzi, ale jak się okazało, zainteresowanie jest. Dodała, że do tej pory ponad 20 roślin znalazło nowe domy, kilka wciąż na nie czeka. 

Z jej obserwacji wynika, że większość osób przychodzi z chęcią wymiany rośliny czy dzieła sztuki niż tylko pozostawienia ich dla innych. - Jednak zdarzyły się kilka razy sytuacje, że ktoś przyszedł się wymienić, a ostatecznie nie wziął żadnej rośliny, bo okazało się, że ma w domu już wszystkie - wyjaśniła Juztyna Kołodko-Bietkał.

W ramach przedsięwzięcia "Wymiennik" do końca wakacji można też skorzystać m.in. z otwartej pracowni malarskiej, natomiast we wrześniu planowane są warsztaty fotograficzne.źródło: PAP | red: zmj, sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Festiwal niezależnych twórców - LasFest

9.08.2020, 10:49

Przed nami artystyczna przygoda w środku lasu, czyli festiwal niezależnych twórców LasFest organizowany przez Grupę Coincidentia w Siedlisku Kultury Solniki 44.


Wystawy, spektakle i koncert na festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar

20.08.2020, 05:52

Koncert Dagadany, wystawa "Strach" artystów z Europy Środkowej, spektakle, spacery edukacyjne czy spotkania - złożą się tegoroczny festiwal Wschód Kultury/Inny Wymiar. Impreza odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia; wydarzenia będą dostępne także online.


"Niech poprzedza Cię płomień" - współczesna sztuka kurdyjska w Galerii Arsenał Elektrownia

28.06.2020, 07:31

Współczesną sztukę kurdyjską, czyli opowieść o traumie wojennej, konieczności ucieczki z kraju i demonach, które prześladują nie tylko artystów można obejrzeć w otwartej po epidemii Galerii Arsenał Elektrownia.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!Wypadek na wjeździe do Białegostoku, fot. KMP Białystok
WYPADEK
28.09.2020, 08:02, akt. 08:23

Wypadek na wjeździe do Białegostoku

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok