Radio Białystok | Wiadomości | Miał wyłudzić metodą "na wnuczka" prawie 100 tys. zł - teraz grozi mu nawet 8 lat więzienia

Miał wyłudzić metodą "na wnuczka" prawie 100 tys. zł - teraz grozi mu nawet 8 lat więzienia

autor: Ryszard Minko

19.08.2020, 10:58, akt. 12:55

Kryminalni z augustowskiej policji zatrzymali 67-letniego mężczyznę, podejrzanego o wyłudzenie od starszego małżeństwa prawie 100 tysięcy złotych.

fotolia.com
fotolia.com

W rozmowie telefonicznej podejrzany informował pokrzywdzonych, że ich córka ma problemy finansowe i potrzebna jest jej natychmiastowa pomoc. Kilka dni po tym zdarzeniu mężczyzna wpadł w ręce mundurowych. Usłyszał już zarzuty oszustwa i decyzją sądu trafił do aresztu. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.


Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i nieprzekazywanie pieniędzy obcym, zanim nie skontaktujemy się z osobą, do której gotówka miałaby trafić. Przypomina przy tym, że sama nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem, nie informuje też telefonicznie o prowadzonych działaniach.

| red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Małżeństwo z Augustowa przekazało oszustom blisko 100 tys. zł

12.08.2020, 16:06

W regionie znów uaktywnili się oszuści działający metodą "na wnuczka" - ostrzega podlaska policja. We wtorek (11.08) małżeństwo z Augustowa straciło blisko 100 tys. zł przekonane, że potrzebna jest pilna pomoc chorej córce.


Proces oskarżonego o udział w oszustwach "na wnuczka" sprzed kilkunastu lat

10.06.2020, 15:06

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku rozpoczął się w środę (10.06) proces mężczyzny oskarżonego o udział w oszustwach zorganizowanej grupy przestępczej działającej metodą "na wnuczka". Trzech innych jej członków już 9 lat temu zostało prawomocnie skazanych. 43-latka dopiero w ubiegłym roku zatrzymano w Wielkiej Brytanii i przekazano do Polski.


Po kilkunastu latach złapany w Wielkiej Brytanii - stanie przed sądem za oszustwa "na wnuczka"

1.04.2020, 16:01

Przed Sądem Okręgowym w Białymstoku stanie mężczyzna oskarżony o udział w oszustwach zorganizowanej grupy przestępczej działającej metodą na "wnuczka". Trzech innych jej członków już 9 lat temu zostało prawomocnie skazanych.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
ipfronplus

REKLAMA
OiFP Inauguracja

REKLAMA
OiFP - Broadway

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok