Radio Białystok | Wiadomości | Kultura w regionie - teatralne premiery, finałowe koncerty i kino w plenerze

Kultura w regionie - teatralne premiery, finałowe koncerty i kino w plenerze

autor: Olga Gordiejew

28.08.2020, 10:46, akt. 12:24

BTL proponuje komedię Szekspira w wersji dla najmłodszych, w Teatrze Dramatycznym spektakl "Irańska konferencja" do obejrzenia online, poza tym kino pod gwiazdami w Białymstoku i Tykocinie i finałowy recital Katedralnych Koncertów Organowych.

"Irańska konferencja" w Teatrze Dramatycznym, fot. Ewa Krajewska, źródło: mat. pras.
"Irańska konferencja" w Teatrze Dramatycznym, fot. Ewa Krajewska, źródło: mat. pras.

Katedralne Koncerty Organowe

W piątek (28.08) wieczorem finałowy recital Katedralnych Koncertów Organowych. Za instrumentem zasiądzie dyrektor artystyczny festiwalu Józef Kotowicz.

W programie koncertu znajdą się m.in. kompozycje Jana Sebsatiana Bacha "Preludium i fuga C-dur" i Ludwika Beethovena, Felixa Mendelssohna - Bartholdiego "VI Sonata d-moll".

Początek koncertu o 19:15 w białostockiej katedrze.

"Sen nocy miłości" w BTL-u

Szekspir opowiedziany w poetyce bajki - to najnowsza propozycja Białostockiego Teatru Lalek. Na dużej scenie w piątek premiera "Snu nocy miłości" w reżyserii Marka Zákosteleckiego. To widowisko inspirowane jedną z popularniejszych miłosnych komedii mistrza ze Stratfordu - "Snem nocy letniej". Adaptacji Szekspira na język młodego widza podjęła się Elżbieta Chowaniec.

Początek premierowego przedstawienia o 18:00. Kolejne spektakle w sobotę o 16:00 i niedzielę o 13:00.

Widzowie proszeni są o przychodzenie do teatru pół godziny przed rozpoczęciem spektaklu. Według nowych zasad obowiązujących w BTL-u przed wejściem należy zmierzyć temperaturę i złożyć oświadczenie dotyczące COVID-19.

"Irańska konferencja" w Teatrze Dramatycznym

W Teatrze Dramatycznym w Białymstoku pokaz spektaklu "Irańska konferencja" Iwana Wyrypajewa. To przedstawienie powstało we współpracy z Narodowym Teatrem Akademickim im. Janki Kupały w Mińsku na Białorusi.

Premiera przedstawienia planowana była na wrzesień jako niespodzianka dla fanów teatru. Jednak w związku z wydarzeniami na Białorusi można je będzie obejrzeć online o 20:00 na Facebooku oraz w serwisie YouTube.


Spektakl ma w sobie dużą dawkę humoru i inteligentnej ironii, połączonej z ważkimi pytaniami i diagnozami na temat współczesności.

"Rok metalowego szczura" - retransmisja

W ramach retransmisji wydarzeń Festiwalu "Wschód Kultury/Inny Wymiar" online będziemy mogli zobaczyć najnowszą realizację Grupy Coincidentia. Będzie to "Rok metalowego szczura".

Spektakl zadaje pytanie o sens teatru w coraz bardziej wyalienowanej, nie tylko przez pandemię, rzeczywistości i bada możliwości połączenia nowych technologii z teatrem formy. To także próba odnalezienia nowego języka, który ocali zdolność do śnienia i opowiadania historii w warunkach pandemii nie tylko koronawirusa, ale także zarazy toksycznych informacji, lęków i manipulacji

Początek retransmisji w piątek o 19:00.

"Sokół z masłem orzechowym" pod gwiazdami

W piątek czeka nas ostatni tego lata seans pod gwiazdami na placu przy Białostockim Ośrodku Kultury. Tym razem zobaczymy pełną serca, śmiechu i przygód ciepłą i wzruszającą opowieść o nieprawdopodobnej przyjaźni - "Sokół z masłem orzechowym". Początek seansu o 21:00.

"Sokół z masłem orzechowym" to komedia, która podbiła serca widzów i krytyków. Opowieść o chłopaku z niezwykłym marzeniem i drobnym złodziejaszku o wielkim sercu, który wbrew wszystkiemu i wszystkim decyduje się mu pomóc.

Kino plenerowe w Tykocinie

Po regionie wędruje podlaskie kino plenerowe. W piątek zawita do Tykocina. Duży ekran pojawi się na Placu Stefana Czarneckiego. O 19:00 zobaczymy film "Praziomek", a o 21:00 - "Pszczółka Maja. Miodowe igrzyska".

W niedzielę plenerowe kino stanie w amfiteatrze w Supraślu. Tam, o 19:00 rozpocznie się pokaz filmu "Berek", a o 21:00 zobaczymy "Narodziny gwiazdy".| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Za nami Festiwal Wschód Kultury. Co nowego w kulturze?

25.08.2020, 11:05

Tegoroczny Festiwal "Wschód Kultury" to już historia. Przedstawiamy kolejne propozycje kulturalne na nadchodzące dni.


33. WALIZKA w Łomży tylko w plenerze

24.08.2020, 14:57

Dwanaście spektakli prezentowanych przez siedem polskich i jeden ukraiński teatr będzie mogła obejrzeć łomżyńska publiczność w ramach 33. WALIZKI.


Koncert plenerowy "Kobiety Wschodu" w Białymstoku [zdjęcia]

24.08.2020, 10:34

W ramach festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar w niedzielę (23.08) białostoczanie mogli posłuchać koncertu "Kobiety Wschodu". Na scenie w parku Planty zaprezentowały się artystki, które mieszkają i tworzą w naszym regionie.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowiczafot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
1.03.2021, 18:47, akt. 20:16

Medale za służbę i opiekę

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok