Radio Białystok | Wiadomości | Koncert plenerowy "Kobiety Wschodu" w Białymstoku [zdjęcia]

Koncert plenerowy "Kobiety Wschodu" w Białymstoku [zdjęcia]

24.08.2020, 10:34, akt. 11:01

W ramach festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar w niedzielę (23.08) białostoczanie mogli posłuchać koncertu "Kobiety Wschodu". Na scenie w parku Planty zaprezentowały się artystki, które mieszkają i tworzą w naszym regionie.

Koncert plenerowy "Kobiety Wschodu" w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska
Koncert plenerowy "Kobiety Wschodu" w Białymstoku, fot. Sylwia Krassowska

Ideą wydarzenia była prezentacja bogactwa wielokulturowego Podlasia, a w szczególności muzyki kobiet, które mieszkają i tworzą w naszym regionie. Dodatkowo białostoczanie mogli obejrzeć pokaz mody podlaskiej marki XOROSHE Magdaleny Pietruk. 

Całość koncertu poprowadził dziennikarz muzyczny Radia Białystok Andrzej Bajguz. 


Podczas koncertu plenerowego w Parku Planty w Białymstoku wystąpiły:

MAGDALA -miłośniczka muzyki, entuzjastka tańca. Dj-ka i organizatorka wydarzeń muzycznych. Od 2018 r. organizuje “Powitańce “- poranne spotkania ruchowo-taneczne w Teatrze Powszechnym w Warszawie.

MGŁY– Zespół tworzą: Ewa Wyszyńska (wokal), Ada Wyszyńska (chórki), Piotr Grudziński (gitara), Wojciech Seńko (instrumenty klawiszowe), Bartosz Mielczarek (bas), Rafał Olewnicki (perkusja) – na granicy frontów, na granicy dźwięków. 24/04/2020 r. zespół wydał debiutancki album pt. “Samotna podróż do Arkadii”. Muzyka Mgieł oscyluje na granicy stylów, między dream popem, indie rockiem, a szeroko pojętym rockiem alternatywnym. Można w niej znaleźć garść nieodłącznie kojarzącej się z zespołem melancholii, nieco psychodelicznego klimatu i dużo przestrzeni.

Na ta tu- Renata Tuszyńska studiuje wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Przeszła drogę od Studia Piosenki Hajnowskiego Domu Kultury do szóstej serii programu The Voice of Poland. Wydała minialbum „Świt”, który w przeznaczonej dla młodzieżowych słuchaczy radiowej, a właściwie internetowej Czwórki, był płytą tygodnia.

YUKAA – Gabriela Kundziewicz ,komponuje, pisze teksty, śpiewa poezję i standardy światowe i jazzowe. Jest współzałożycielką wschodzącego na scenie muzyki elektronicznej zespołu Yukaa. Duet Gabrieli Kundziewicz i Adriana Woronowicza to precyzyjnie zdefiniowana propozycja dla wielbicieli electro-popu. Zespół osiąga sukcesy na scenie ogólnopolskiej. Zespół 5 grudnia 2018 roku debiutował w sieci singlem Światła, który spotkał się ze świetnym odbiorem słuchaczy. Od tej pory nieprzerwanie prowadzi własną działalność sceniczną, brał udział m.in. w projekcie muzycznym My Name Is New realizowanym przez wytwórnię Kayax.

SARA – Sara Konert, raperka z Łomży, dla której miłość do muzyki i realizacja w pasji są kluczem do szczęścia i spełnienia. Od ponad dekady udziela się w rapowym podziemiu grając liczne koncerty w całej Polsce jak i poza jej granicami. Głębokie teksty i mocny charyzmatyczny głos wkradają się w serca słuchaczy, którzy pozostają przy Sarze na długo. Wierna intuicji i temu, że warto stawiać na jakość, nie ilość- czego dowodem jest jej debiutancki album “Nie dla mas”, który ukazał się w lutym 2020 r .

Miss God – Joanna Zubrycka, wokalistka i producentka muzyczna. Reprezentuje autorski styl na styku muzyki elektronicznej/ alternatywnej i experymentalnej. Zdaniem Agnieszki Szydłowskiej “Artystka osobna,własna.” Koncertowała min. w Berlinie, Londynie, Paryżu. Tworzy muzykę do filmów, spektakli teatralnych, słuchowisk radiowych.

XOROSHE – Folklor, natura i moda. Tkactwo, wyjątkowe hafty o florystycznych motywach inspirowanych georginiami z wiejskich ogrodów stanowią niewyczerpane źródło inspiracji dla designu podlaskiej marki modowej XOROSHE założona przez Magdalenę Pietruk. Misją firmy jest projektowanie ubrań inspirowanych tradycyjnym wzornictwem regionu. W przeciwieństwie jednak do masowo wypuszczanych tandetnych zapożyczeń z tradycji, Xoroshe stawia sobie za cel projekty mocno oparte na historii, często tworzone we współpracy z twórcami ludowymi, wykonane z najlepszych materiałów i zaprojektowane w taki sposób, aby bez wstydu można je nosić zarówno na co dzień jak i na wieczorny bankiet.


| red: sk


PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NieTeatr Januszkiewicz - Tymański

REKLAMA
OiFP Koncert Sylwestrowy

Wigilijne gotowanie

fot. Renata Reda
WARTO TAM BYĆ
30.11.2022, 07:13, akt. 1.12.2022, 07:36

Wigilijne gotowanie w Przystawańcach
fot. Edyta Wołosik
BIAŁYSTOK
30.11.2022, 07:31, akt. 10:02

Kończy się sezon BiKeR-a

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok