Radio Białystok | Wiadomości | Przedsiębiorcy z Podlaskiego Klubu Biznesu współpracują z Wydziałem Prawa UwB

Przedsiębiorcy z Podlaskiego Klubu Biznesu współpracują z Wydziałem Prawa UwB

autor: Adam Janczewski

15.09.2020, 12:22, akt. 12:29

Dzięki tej umowie mają wspólnie wyjaśniać prawne wątpliwości i odpowiednio interpretować przepisy. Przedsiębiorcy z Podlaskiego Klubu Biznesu i Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku podpisali list intencyjny z wydziałem prawa Uniwersytetu w Białymstoku

Fot. Adam Janczewski
Fot. Adam Janczewski

Porozumienie dotyczy organizacji "Seminariów prawnych dla biznesu", czyli cyklu spotkań, które mają pomóc podlaskim przedsiębiorcom w interpretacji zmian w prawie i dostosowaniu się do nich.

Naukowcy mają wspólnie z przedsiębiorcami wyjaśniać najbardziej istotne i skomplikowane problemy prawne, z którymi mierzy się określona branża lub grupa przedsiębiorców.


- Jako wydział prawa, mamy bardzo dobrą kadrę - ponad 100 prawników z różnych gałęzi - prawo podatkowe, konstytucyjne, cywilne, karne, handlowe. Spectrum sfer jest bardzo szerokie - podkreśla dziekan Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku prof. Mariusz Popławski.


W ocenie prezesa Podlaskiego Klubu Biznesu Wojciecha Strzałkowskiego potrzebna jest gruntowna zmiana przepisów prawnych.


- W tym zakresie, który dotyczy przedsiębiorców, najlepiej ordynację podatkową wyrzucić do kosza i stworzyć nową - mówi stanowczo szef Podlaskiego Klubu Biznesu, ale zaznacza, że wspólnie z naukowcami UwB będą zastanawiać się, jak poruszać wśród obecnych przepisów.


Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Witold Karczewski chciałby, aby wszystkie zmiany prawne były szeroko konsultowane z przedsiębiorcami i pracownikami naukowymi.


- Środowisko akademickie w porozumieniu z biznesem mogłoby przedstawić wtedy swoje uwagi. Być może małymi krokami do tego dojdziemy - mówi szef Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku.


Inauguracyjne seminarium prawne dla biznesu ma być zorganizowane 1 października.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Najlepsze produkty i przedsięwzięcia nagrodzone w konkursie Podlaska Marka

10.09.2020, 06:30

Najlepsze produkty, przedsięwzięcia społeczne, kulturalne, gospodarcze i naukowe w 2019 r. nagrodzono w czwartek (10.09) wieczorem w Białymstoku podczas dorocznej gali konkursu samorządu woj. podlaskiego "Podlaska marka". Statuetki wręczono w dziewięciu kategoriach.


Lokalne Grupy Działania z dofinansowaniem zarządu woj. podlaskiego

5.08.2020, 17:31

Powstaną m.in. kluby seniora, strefy wypoczynku, będzie też wsparcie dla bezrobotnych. Zarząd województwa podlaskiego podzielił ponad 3 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.


Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku zachęca przedsiębiorców, by wspierali służbę zdrowia

5.04.2020, 06:52

Izba Przemysłowo-Handlowa w Białymstoku przekazała 8,5 tysiąca maseczek ochronnych podlaskim szpitalom, ale jej prezes Witold Karczewski zapewnia, że to dopiero początek i zachęca przedsiębiorców, by wspierali służbę zdrowia.


Młodzi innowatorzy nagrodzeni w konkursie "Technotalent"

10.12.2019, 18:36

Komunikator dla osób niepełnosprawnych, inteligentny system dostarczania leków, kabina do medytacji czy siedzisko lecznicze - to projekty młodych innowatorów z Podlaskiego, które zostały nagrodzone we wtorek w konkursie "Technotalent 2019".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Kino "Świerkowa 1"!


Bogdan Zając po meczu Jagiellonia - Zagłębie Lubin (0:1)
JAGIELLONIA
26.09.2020, 23:14, akt. 27.09.2020, 00:47

Bogdan Zając: to nie był nasz dobry mecz [wideo]Krajowe Uroczystości Świętego Izydora Oracza w Czyżewie, fot. Adam Dąbrowski
REGION
26.09.2020, 14:17, akt. 14:32

W Czyżewie zasadzono Dąb Izydora

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok