Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia przedłuży serię meczów bez porażki? Mecz z Zagłębiem Lubin na naszej antenie

26.09.2020, 20:01, akt. 20:02

Nie chodzi tylko o serię meczów bez przegranej, ale też o pierwsze zwycięstwo na własnym boisku. W sobotę (26.09) Jagiellonia Białystok gra z KGHM Zagłębie Lubin w 5. kolejce piłkarskiej ekstraklasy. Do tej pory w spotkaniach przy Słonecznej żółto-czerwoni dwukrotnie remisowali.

Jagiellonia Białystok - Zagłębie Lubin, 26.09.2020, fot. Wojciech Szubzda

Zając: mocną stroną Zagłębia są szybkie ataki

"Zagłębie to zespół, który chce grać w piłkę, ma zawodników o dobrych umiejętnościach technicznych. Przy zdobywanych bramkach potrafią skonstruować akcję przez bramkarza i rozegrać ją wieloma podaniami. Szybkie ataki też zresztą są mocną stroną tego rywala. Potrafią dobrze jednym podaniem uruchomić szybkich skrzydłowych. Musimy być na to przygotowani" - scharakteryzował najbliższego przeciwnika trener Jagiellonii Bogdan Zając na czwartkowej (24.09) konferencji prasowej online.

W jego ocenie sobotni mecz powinien być "intensywny", bo oba zespoły dużo biegają i starają się grać piłką. "Ten mecz będzie z gatunku najtrudniejszych, jeżeli chodzi o własne boisko, bo przeciwnik prezentuje wysoką jakość" - zauważył.

Białostoczanie mają na koncie po czterech kolejkach osiem punktów, z czego jednak tylko dwa zdobyli u siebie, remisując z Wisłą Kraków i Podbeskidziem Bielsko-Biała. Oba zwycięstwa Jagiellonia odniosła na wyjazdach, pokonując Legię i Piasta.

Posłuchaj radiowej transmisji! Początek meczu w sobotę (26.09) od 20:00

Trener Zając mówił, że spotkania u siebie w wykonaniu Jagiellonii były emocjonujące, pełne sytuacji podbramkowych, ale brakowało w nich skuteczności.

- Taka jest piłka. Niekiedy są mecze, w których są dwie sytuacje i zdobywa się dwie bramki, a z Podbeskidziem było ich kilkanaście, a strzeliliśmy tylko dwa gole (Jagiellonia przegrywała w tym meczu 0:2 i doprowadziła do remisu). Liczę na to, że w starciu z Zagłębiem wykorzystamy sytuacje, które stworzymy. Pracujemy nad tym. Mam nadzieję, że po meczu będziemy cieszyć się ze zwycięstwa - zaznaczył szkoleniowiec białostoczan.

Przyznał, że wciąż jest wiele rzeczy do poprawy w grze jego zespołu, ale ocenił, że z każdym tygodniem powinna być ona lepsza. "Musimy być bardziej stabilni. Najważniejsze jest zdobywanie punktów, musimy się o nie bić od pierwszej do ostatniej minuty. Jeśli czegoś w naszej grze brakuje, to charakterem i zespołowością jesteśmy w stanie wiele zdziałać" - dodał.

Początek meczu Jagiellonii z KGHM Zagłębiem Lubin i naszej radiowej transmisji, w sobotę (26.09) od 20:00 na stadionie miejskim w Białymstoku.

źródło: PAP | red: rbon, wsz, sk

Dwóch piłkarzy Jagiellonii Białystok zostało wyróżnionych w najlepszej "jedenastce" PKO Ekstraklasy, po poniedziałkowym (21.09) zwycięstwie nad Piastem Gliwice.

Jagiellonia po pięknej bramce Imaza pokonała Piasta Gliwice [skrót meczu]

21.09.2020, 17:36

W 4. kolejce PKO Ekstraklasy Jagiellonia Białystok mierzyła się na wyjeździe z Piastem Gliwice. Żółto-czerwoni do przerwy remisowali z gliwiczanami 0:0. W drugiej części spotkania to piłkarze Jagi objęli prowadzenie. Bramkę - po strzale z dystansu - zdobył Jesus Imaz. Gol ten ostatecznie dał zwycięstwo żółto-czerwonym.

Bogdan Zając: mieliśmy dobre i złe momenty w grze [wideo]

21.09.2020, 17:31

Jesus Imaz: złe miesiące są już za mną [wideo]