Radio Białystok | Wiadomości | Przy Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku zamontowano stację ładowania pojazdów elektrycznych

Przy Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku zamontowano stację ładowania pojazdów elektrycznych

autor: Edyta Wołosik

29.09.2020, 16:31, akt. 20:43

To czwarta ogólnodostępna stacja ładowania pojazdów elektrycznych w Białymstoku. Od wtorku (29.09) działa przy Zespole Szkół Mechanicznych.

Przy ZS Mechanicznych w Białymstoku zamontowano stację ładowania pojazdów elektrycznych - Fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok
Przy ZS Mechanicznych w Białymstoku zamontowano stację ładowania pojazdów elektrycznych - Fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok

Przy Zespole Szkół Mechanicznych w Białymstoku zamontowano stację ładowania pojazdów elektrycznych - relacja Edyty Wołosik

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Stacja kosztowała 40 tys. zł i powstała ze środków budżetu obywatelskiego. Do placówki trafił też samochód elektryczny, kupiony za prawie 79 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.


- Pomoże to poszerzyć wiedzę i umiejętności z zakresu aut elektrycznych i procesu ładowania baterii. Te działania wspierają rozwój elektromobilności, wpisują się w innowację i ochronę środowiska - mówił prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.


Dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych Małgorzata Kleszczewska podkreślała, że uczniowie będą mogli poszerzać swoją wiedzę dotycząca aut elektrycznych, bo elektromobilność jest przyszłością.

Mówiła też, że stacja, gdzie jednocześnie można ładować dwa pojazdy, jest nie tylko na potrzeby szkoły, ale służyć będzie wszystkim zainteresowanym kierowcom.

Z około 170 tys. wszystkich pojazdów zarejestrowanych w Białymstoku, ponad 80 to auta elektryczne. W 2018 roku było ich 30.

Takimi pojazdami można jeździć po bus-pasach i bezpłatnie parkować w strefie płatnego parkowania.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Nowoczesne centrum przesiadkowo-komunikacyjne zastąpiło stary dworzec w Łomży

24.09.2020, 15:51

W Łomży oddano do użytku w czwartek (24.09) centrum przesiadkowo-komunikacyjne z nowym dworcem autobusowym. Inwestycja kosztowała ok. 14 mln zł, z czego 9 mln zł to środki z unijnego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.


Do końca września mieszkańcy Łomży mogą za darmo testować autobus elektryczny

24.09.2020, 07:48

Do końca września mieszkańcy Łomży mogą jeździć jednym z miejskich autobusów bez kasowania biletów. Jest to możliwe w ramach testów autobusu elektrycznego.


Jan Frania [wideo]

26.04.2019, 08:30

"Ładowarki do samochodów elektrycznych powinny być zlokalizowane w pobliżu centrum handlowego, kościoła, bądź tam gdzie częściej ludzie przyjeżdżają i potrzebują doładować samochód, który się pojawi".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

REKLAMA
Nissan

"Koniec świata" Andrzej Fiedoruk


fot. Paweł Wądołowski
WYPADEK
27.10.2020, 18:13, akt. 28.10.2020, 07:24

Śmiertelny wypadek między Kolnem a Piszem


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok