Radio Białystok | Wiadomości | Droga między Wizną a Jedwabnem będzie remontowana

Droga między Wizną a Jedwabnem będzie remontowana

autor: Adam Dąbrowski

1.10.2020, 19:34, akt. 19:46

To pierwszy taki przypadek w Polsce. Droga między Wizną i Jedwabnem będzie remontowana dzięki pieniądzom samorządów gmin, powiatu i województwa.

Fot. Adam Dąbrowski
Fot. Adam Dąbrowski

To fragment najkrótszej trasy między Białymstokiem i Kolnem. Nie był remontowany od kilkudziesięciu lat. Ani gmin, ani powiatu, do którego droga należy, nie stać było nawet na prace naprawcze.

Z pomocą przyszedł im Zarząd Województwa, który przekazał na ten cel 2,5 mln zł. Pieniądze te, razem z funduszami przekazanymi przez gminy mają wynosić 50 proc. szacowanych kosztów, co pozwoli wystąpić do wojewody o dofinansowanie z rządowego funduszu dróg.

Porozumienie w tej sprawie podpisano w budynku starostwa w Łomży. Dzięki temu Wiznę i Jedwabne połączy wyremontowany 12-kilometrowy odcinek drogi o szerokości 6 metrów i zupełnie nowej nawierzchni, z oznakowaniem pionowym i poziomym, którego droga dotychczas nie miała.
W przyszłym roku podobne porozumienie z władzami wojewódzkimi będą mogły podpisać władze powiatu kolneńskiego i gminy Stawiski, żeby w podobny sposób sfinansować remont kolejnego odcinka tej drogi.

W kolejnych latach o pomoc województwa w remoncie dróg będą mogły zabiegać także inne podlaskie samorządy – obiecał podczas podpisania porozumienia w Łomży wicemarszałek Marek Olbryś.


| red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Mieszkańcy mogą korzystać z nowej drogi z Czyżewa do Wysokiego Mazowieckiego

30.09.2020, 17:44

Ta droga łączy cztery gminy i jest bardzo ważna dla mieszkańców - tak mówił starosta wysokomazowiecki Bogdan Zieliński podczas uroczystego otwarcia przebudowanej trasy z Czyżewa do Wysokiego Mazowieckiego.


Białystok otrzyma 39,5 miliona złotych z Funduszu Inwestycji Lokalnych

30.09.2020, 12:44

Przebudowa ulicy Klepackiej i budowa wlotu drogi z Hryniewicz - m.in na to władze Białegostoku przeznaczą rządowe pieniądze z Funduszu Inwestycji Lokalnych. To prawie 39 i pół miliona złotych.


Do użytku oddano nową drogę w gminie Trzcianne

29.09.2020, 17:39

To jedna z największych inwestycji drogowych w powiecie monieckim w ostatnich latach.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR - BELFER

REKLAMA
OiFP IX SYMFONIA BEETHOVENA

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok