Radio Białystok | Wiadomości | Zarzuty i areszt dla 43-latka za potrącenie na przejściu i ucieczkę z miejsca wypadku

Zarzuty i areszt dla 43-latka za potrącenie na przejściu i ucieczkę z miejsca wypadku

22.10.2020, 12:38, akt. 12:44

Sąd Rejonowy w Białymstoku aresztował w czwartek (22.10) na trzy miesiące 43-latka, podejrzanego o spowodowanie - będąc po spożyciu alkoholu - wypadku na przejściu dla pieszych i ucieczkę z tego miejsca.

fotolia.com
fotolia.com

Do aresztu trafiła też kobieta, która była wtedy w samochodzie. Zarzucono jej nieudzielenie pomocy poszkodowanym.


Wypadek miał miejsce w poniedziałek (19.10) wieczorem na skrzyżowaniu ulic Zielonogórskiej i Wrocławskiej, na białostockim osiedlu Zielone Wzgórza. Na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło tam do potrącenia mężczyzny i jego 9-letniego syna. Ranni trafili do szpitala, kierowca uciekł z miejsca wypadku.


Wtedy było wiadomo jedynie tyle, że sprawca jechał samochodem typu hatchback w ciemnym kolorze. Policja poprosiła media o pomoc w poszukiwaniach świadków. Zabezpieczone zostały zapisy miejskiego monitoringu z trasy jazdy przypuszczalnego sprawcy wypadku.


Podejrzanego udało się zatrzymać niecałą dobę później na jednym z białostockich osiedli. Po informacji od osoby, która usłyszała komunikat w mediach, policjanci zlokalizowali tam poszukiwany samochód. Zaczekali, aż ktoś się przy nim pojawi. Był to 21-letni chłopak. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze zatrzymali matkę chłopaka i jej konkubenta. Para w wieku 48 i 43 lata była nietrzeźwa.


Jak poinformował zespół prasowy podlaskiej policji w komunikacie o zastosowanych przez sąd aresztach, mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, kobieta - ponad pół. Okazało się, że 19 października (dzień wypadku) remontowali oni mieszkanie należącego do tego mężczyzny, również wtedy pili alkohol, potem wsiedli do czarnego fiata stilo i wracali do domu kobiety. Wtedy doszło do wypadku.


Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Białystok-Południe. Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku, do tego będąc w stanie nietrzeźwości (w zarzucie przyjęto, że było to ponad pół promila alkoholu, biegły będzie starał się ustalić to dokładniej) i ucieczki z tego miejsca. Jego konkubina - nieudzielenia pomocy ofiarom wypadku.

źródło: PAP | red: maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Policjanci zatrzymali osoby, które prawdopodobnie mają związek z potrąceniem na przejściu dla pieszych w Białymstoku

20.10.2020, 16:51

Białostoccy policjanci zatrzymali 3 osoby, które najprawdopodobniej mają związek z poniedziałkowym (19.10) wieczornym potrąceniem na przejściu dla pieszych na osiedlu Zielone Wzgórza.


Areszt dla mężczyzny podejrzanego o potrącenie nastolatki i ucieczkę z miejsca wypadku

28.09.2020, 17:03

Do zdarzenia doszło w piątek (25.09) wieczorem w miejscowości Giełczyn niedaleko Łomży.


Pijany kierowca potrącił 14-latkę i uciekł; policja zatrzymała go pół godziny później

25.09.2020, 19:44

W piątek wieczorem nietrzeźwy kierowca potrącił 14-letnią dziewczynkę w miejscowości Giełczyn. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, ale został już zatrzymany - informuje podlaska policja. Dziewczynka trafiła do szpitala.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok

fot. Monika Kalicka
REGION
26.01.2021, 07:20, akt. 22:13

Trudne warunki na drogach w Podlaskiemźródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok