Radio Białystok | Wiadomości | Dariusz Piontkowski powołany na sekretarza stanu w MEN

Dariusz Piontkowski powołany na sekretarza stanu w MEN

23.10.2020, 16:10, akt. 16:52

Były minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski został w piątek (23.10) powołany na sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej – poinformował resort edukacji na Twitterze. Na sekretarza stanu ponownie powołana została Marzena Machałek.

Dariusz Piontkowski i Przemysław Czarnek, źródło: Twitter
Dariusz Piontkowski i Przemysław Czarnek, źródło: Twitter

Machałek powołana została również na pełnomocnika rządu do spraw wspierania wychowawczej funkcji szkoły i placówki, edukacji włączającej i kształcenia zawodowego.

W kierownictwie resortu pozostał też Maciej Kopeć jako podsekretarz stanu.


Bardzo się cieszę, że dzisiaj mogłem przekazać powołania pana premiera Mateusza Morawieckiego dla dwóch wiceministrów edukacji. Pan Dariusz Piontkowski i pani Marzena Machałek to wybitni eksperci, którzy do tej pory się świetnie troszczyli o rozwój oświaty, będą wspaniałym wsparciem dla naszych dalszych dążeń na rzecz rozwoju edukacji w Polsce. W składzie kierownictwa ministerstwa pozostaje w dalszym ciągu również pan Maciej Kopeć z czego się bardzo cieszę – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na nagraniu opublikowanym na Twitterze.


Dariusz Piontkowski ma 56 lat. Jest historykiem, absolwentem Wydziału Humanistycznego białostockiej filii Uniwersytetu Warszawskiego (obecnie to samodzielna uczelnia – Uniwersytet w Białymstoku). Następnie skończył podyplomowe studia menadżerskie w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Białymstoku, podyplomowe studia z zarządzania kadrami w administracji publicznej w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Białymstoku i studia podyplomowe z zarządzania oświatą na Uniwersytecie w Białymstoku.

Przez wiele lat pracował jako nauczyciel w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Białymstoku. Uczył historii i wiedzy o społeczeństwie. W latach 1994-2007 zasiadał w białostockiej radzie miasta. Od 2007 roku radny Sejmiku Województwa Podlaskiego, a następnie marszałek województwa podlaskiego. W 2010 r. ponownie został radnym województwa.Jest posłem na Sejm VII i VIII kadencji. Od 16 listopada 2015 r. pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Od 4 czerwca 2019 r. do 20 października 2020 r. był ministrem edukacji narodowej. 


źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Dariusz Piontkowski

19.10.2020, 08:18

- Będziemy starali się jak najdłużej utrzymać kształcenie stacjonarne w szkołach podstawowych, zwłaszcza w młodszych klasach - zaznacza minister Piontkowski.


Piontkowski: dopóki jest to możliwe, należy unikać odgórnego zamykania szkół

14.10.2020, 19:37

- Nie ma potrzeby wprowadzania nauki zdalnej w szkołach - mówi minister edukacji Dariusz Piontkowski.


Dzień Edukacji Narodowej - w tym roku inny niż w poprzednich latach

14.10.2020, 07:03

Dzień Edukacji Narodowej to okazja, by nagrodzić nauczycieli i pracowników niepedagogicznych. W naszym regionie jest około 21 tysięcy pedagogów.


Minister Dariusz Piontkowski kończy kwarantannę. Wróci do pracy stacjonarnej w MEN

9.10.2020, 19:17

Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski po otrzymaniu negatywnego wyniku testu na obecność COVID-19 kończy kwarantannę i będzie mógł wrócić do stacjonarnej pracy w ministerstwie - przekazała rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Wyjdź za mnie" Krystyna Mirek

Historia złotego

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

„Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” Radek Rak

"Lalka" Bolesław Prus

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok