Radio Białystok | Wiadomości | Branża fitness zmaga się z kolejnym lockdownem

Branża fitness zmaga się z kolejnym lockdownem

autor: Robert Bońkowski

28.10.2020, 15:09, akt. 15:31

Walczymy o przetrwanie – tak o swojej działalności mówią właściciele klubów fitness. Od ponad tygodnia branża ta zmaga się z drugim w tym roku lockdownem związanym z pandemią koronawirusa.

Fot. Robert Bońkowski
Fot. Robert Bońkowski


0:00
0:00
Branża fitness zmaga się z kolejnym lockdownem - relacja Roberta Bońkowskiego | Pobierz plik.


Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.

Oświadczenia, test sprzętu czy zawody sportowe?

Według rozporządzenia premiera, działalność między innymi siłowni powinna być zawieszona. W wielu przypadkach tak się jednak nie dzieje. Właściciele tych obiektów obchodzą restrykcje korzystając z luk prawnych. Właściciel klubów Pan i Pani Fit w Białymstoku Marian Danilczuk mówi, że branża fitness jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

Zdecydowaliśmy się otworzyć dwa z trzech klubów które prowadzimy. Stan naszej branży nie jest najlepszy. Bardzo mocno odczuliśmy pierwszy lockdown. Większość firm jest pozadłużana w bankach i innych instytucjach. Ze swoich pieniędzy musieliśmy radzić sobie z przetrwaniem

- mówi Marian Danilczuk.

Dodaje, że, gdyby nie kwestia przetrwania działalności, właściciele klubów nie decydowaliby się na ponowne otwarcie siłowni.

Rząd zostawił nam małą furtkę, by obejść restrykcje. Nasi klubowicze nie ponoszą żadnych konsekwencji. To klub odpowiada za tę furtkę, którą wykorzystuje. Funkcjonujemy na zasadzie, że przychodzi do nas klubowicz i wypisuje stosowne oświadczenie o swoim zdrowiu oraz potrzebie przygotowania się do współzawodnictwa. Nie ingerujemy w to, do jakich zawodów się przygotowuje. Może nawet przygotowywać się do gry "w klasy". Inne kluby z kolei same organizują zawody, czy udostępniają za opłatą sprzęt sportowy do testowania

- wymienia Marian Danilczuk.

Pomoc dla przedsiębiorstw

Według wtorkowej (27.10) zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, w związku z obostrzeniami epidemicznymi, przedsiębiorcy mogą liczyć na pomoc finansową państwa.

Szef rządu zapowiedział dla branż dotkniętych kryzysem zwolnienie ze składki ZUS za listopad, wypłaty postojowego czy też bezzwrotne dotacje w wysokości 5 tys. zł. Właściciel siłowni Pan i Pani Fit komentuje, że jest to pomoc niewystarczająca.

To, co zaproponował rząd, nie wystarczy na cokolwiek. Moja działalność, to są trzy kluby. Według zapowiedzi rządu, na te trzy kluby otrzymam 5 tys. zł. Jest to kropla w morzu potrzeb. Średni koszt utrzymania takiej siłowni, już po skorzystaniu z tarczy i bez płacenia pracownikom, bez składek ZUS, to jest około 50 tys. zł miesięcznie

- mówi Marian Danilczuk.

W Polsce jest około 2,5 tys. klubów fitness.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Prof. Antczak: w Polsce potrzebny jest krótki, ale całkowity lockdown

28.10.2020, 12:39

Pulmonolog, prorektor Uniwersytetu Medycznego w Łodzi prof. Adam Antczak powiedział, że wobec rosnącej liczby zakażeń, w Polsce potrzeby jest teraz krótki, ale całkowity lockdown. Zdaniem profesora, zakażeń SARS-CoV-2 może być jeszcze więcej.


prof. Dariusz Kiełczewski

28.10.2020, 08:28

"Lockdown zbliża się do nas wielkimi krokami i jeśli do piątku nic się nie zmieni, to obawiam się, że to się stanie" - mówi ekonomista.


Ponad 2200 podmiotów aplikuje o wsparcie z Funduszu Wsparcia Kultury

27.10.2020, 11:36

Ponad dwa tysiące dwieście instytucji i przedsiębiorstw artystycznych złożyło wniosek, ubiegając się o rekompensatę z tytułu utraconych z powodu pandemii przychodów.


Dr Grzesiowski: bez szczepionki jesteśmy skazani na pulsacyjne odmrażanie i zamrażanie życia społecznego

26.10.2020, 19:53

To nie jest pierwszy i ostatni lockdown. Dopóki nie będzie szczepionki jesteśmy skazani na pulsacyjne odmrażanie i zamrażanie życia społecznego kontrolując liczbę przypadków i miejsc w szpitalach – powiedział pediatra, immunolog, ekspert ds. COVID-19 Naczelnej Rady Lekarskiej dr Paweł Grzesiowski.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP BRZYDKI KACZOREK

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

REKLAMA
NIETEATR Mamy Śpiewamy - interaktywny koncert familijny

Wybory do Parlamentu Europejskiego 2024

REKLAMA
STARE DOBRE MAŁŻEŃSTWO OIFP

REKLAMA
CARMINA BURANA KONCERT ORATORYJNY OIFP

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnegofot. Adam Dąbrowski
REGION
17.05.2024, 12:51, akt. 15:51

Mlekovita ma fabrykę biofermentacji

źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok