Radio Białystok | Wiadomości | Podlascy działacze KO i PO apelują do premiera o kolejne działania na rzecz lokalnych przedsiębiorców

Podlascy działacze KO i PO apelują do premiera o kolejne działania na rzecz lokalnych przedsiębiorców

autor: Grzegorz Pilat

30.10.2020, 13:56, akt. 14:04

Podlascy działacze Koalicji i Platformy Obywatelskiej apelują do premiera rządu o kolejne działania na rzecz lokalnych przedsiębiorców.

Platforma Obywatelska, fot. Wojciech Szubzda
Platforma Obywatelska, fot. Wojciech Szubzda

Jak mówią, z powodu koronawirusa rząd wprowadził ograniczenia, które są szczególnie dotkliwe dla branży gastronomicznej i fitness. Dlatego poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Truskolaski złożył do premiera Mateusza Morawieckiego interpelacje w której przedstawił swoje pomysły jak pomóc przedsiębiorcom.

Zwolnienie z opłacania składek ZUS, obniżenie stawki podatku VAT z 23,8% na 5%, przyznanie subwencji dla przedsiębiorców z tej branży, aby mogli opłacić kredyty, pracowników, czynsze za lokal. Ale również otwarcie ich biznesów, bo jak wiemy, teraz przedsiębiorcy z branży gastronomicznej mogą prowadzić sprzedaż tylko na wynos, a jednak można to było przygotować tak, że nie trzeba było zamykać lokali

- tłumaczy poseł Krzysztof Truskolaski.

Białostocki radny Platformy Obywatelskiej Marcin Moskwa dodaje, że całkowite zamykanie gospodarki nie ma sensu.

20 tys. zachorowań dziennie podawane przez rząd, to nie jest prawdziwy obraz pandemii. Zachorowań mamy 40-60 tys. dziennie co najmniej, tak mówią specjaliści. Przy tak dużej fali zachorowań wprowadzenie lockdownu w chwili obecnej nie spowoduje niczego oprócz wyłożenia gospodarki. Nie spowoduje spadku zachorowań ponieważ ona jest już na tak wysokim poziomie, że jest to w tym momencie nie do opanowania

- twierdzi radny Marcin Moskwa.

W ostatnich dniach premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejne wsparcie dla przedsiębiorców, którzy musieli ograniczyć działalność z powodu pandemii koronawirusa. Wśród propozycji są m.in. zwolnienie ze składki ZUS za listopad, wypłaty postojowego, bezzwrotne dotacje w wysokości 5 tys. zł czy zwolnienie z opłaty targowej za 2021 rok.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Przedsiębiorcy w Wasilkowie będą zwolnieni z podatku od nieruchomości

30.10.2020, 09:53

Skorzystają na tym lokalni przedsiębiorcy. 


Przedsiębiorcy mają jeszcze kilka dni na złożenie dokumentów zwalniających z opłacania składek

28.10.2020, 13:56

Osoby, które chcą skorzystać ze zwolnienia muszą przekazać dokumenty do ZUS-u najpóźniej do końca października - mówi rzecznik regionalny ZUS województwa podlaskiego Katarzyna Krupicka.


Pomysły na pomoc mieszkańcom w czasie pandemii przedstawili białostoccy radni PO

22.10.2020, 12:15

Radni Platformy Obywatelskiej podkreślają, że aby skutki pandemii były jak najmniej odczuwalne, władze Białegostoku muszą działać już teraz. Wśród pomysłów są m.in. te dotyczące lokalnych przedsiębiorców.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok