Radio Białystok | Wiadomości | W Podlaskich izolatoriach przygotowano prawie 350 miejsc - zajętych jest 21

W Podlaskich izolatoriach przygotowano prawie 350 miejsc - zajętych jest 21

autor: Ryszard Minko

31.10.2020, 07:46, akt. 07:56

W Podlaskiem tylko niewielka grupa chorych na Covid-19 trafia do izolatoriów, choć teoretycznie są to miejsca gdzie lżej przechodzący chorobę mogą otrzymać pomoc lekarza i pielęgniarki. Obecnie na prawie 350 przygotowanych miejsc, zajętych jest 21.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Jak informuje podlaski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia, przebywający w izolatorium są całkowicie odcięci od fizycznych odwiedzin rodziny, a bezpośrednio mogą kontaktować się jedynie z personelem medycznym odpowiednio zabezpieczonym przed zakażeniem. 

Pacjenci otrzymują trzy posiłki dziennie, które dostarczane są bezpośrednio do pokoi, w których może przebywać nawet po kilku izolowanych. Za opiekę medyczną odpowiada szpital któremu podlega izolatorium, a określone minimum sprowadza się do wizyty pielęgniarskiej nie rzadziej niż raz na dobę, która może się odbywać także zdalnie. Wizyty lekarskie udzielane są w miarę potrzeb i także mogą to być teleporady.

W Podlaskiem funkcjonuje 7 izolatoriów. To obiekty noclegowe w Augustowie, Bielsku Podlaskim, Łomży, Wasilkowie, Suwałkach i Serwach, które przypisane są do pacjentów z konkretnych szpitali. Jak informują służby wojewody podlaskiego, są tam 343 miejsca dla osób, które z racji zakażenia koronawirusem nie mogą przebywać w domu, a ich objawy są na tyle łagodne, że nie muszą korzystać z pomocy specjalistycznego szpitala. O pobycie w izolatorium decyduje lekarz ze szpitala lub przychodni, a także państwowy inspektor sanitarny.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Apel wojewody podlaskiego do medyków o podejmowanie pracy w szpitalach

30.10.2020, 17:04

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski zaapelował w piątek (30.10) do medyków, by w związku z sytuacją epidemiologiczną podejmowali pracę w szpitalach. Dyrektorzy placówek medycznych w regionie informują, że borykają się z brakami personelu medycznego.


Wojewoda podlaski zapewnia, że w regionie będzie więcej łóżek dla osób chorych na Covid-19

30.10.2020, 15:02

Nie polepsza się sytuacja epidemiczna w Polsce i regionie. Ostatniej doby w całym kraju odnotowano ponad 21 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym ponad 350 w Podlaskiem.


Coraz więcej zajętych łóżek covidowych i respiratorów w podlaskich szpitalach

30.10.2020, 13:50

Coraz więcej zajętych łóżek i respiratorów dla pacjentów z koronawirusem jest w szpitalach w Podlaskiem - wynika z danych publikowanych przez Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku. Placówkom brakuje kadry medycznej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Tele-Quiz Świerkowa 1 - elektryczna hulajnoga do wygrania!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok