Radio Białystok | Wiadomości | Ponad 50 kg haszyszu przechwycili podlascy funkcjonariusze Straży Granicznej

Ponad 50 kg haszyszu przechwycili podlascy funkcjonariusze Straży Granicznej

2.11.2020, 11:46, akt. 13:26

Straż Graniczna udaremniła przemyt ponad 50 kg haszyszu, o czarnorynkowej wartości ponad 2,5 mln zł. Narkotyki były ukryte w podwójnej podłodze auta zatrzymanego do kontroli drogowej w powiecie augustowskim. Podejrzany o przemyt Rosjanin trafił do aresztu.

fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej
fot. Podlaski Oddział Straży Granicznej

Przemyt ujawnili funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG z placówki w Kuźnicy. W miejscowości Serski Las (powiat augustowski) zatrzymali oni do kontroli kierowcę mercedesa, który jechał w kierunku granicy z Litwą (wewnętrznej granicy UE).

"Nienaturalne zachowanie kierowcy podczas przeprowadzanych czynności wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, że w aucie może znajdować się nielegalny towar" - powiedziała rzecznik Podlaskiego Oddziału SG mjr Katarzyna Zdanowicz. Na terenie placówki SG samochód został dokładnie sprawdzony; wtedy natrafiono na skrytkę w podwójnej podłodze.

W niej SG odkryła 83 zamknięte hermetycznie paczki różnej wielkości. W środku był susz roślinny, jak się okazało po testach - haszysz. Zabezpieczono łącznie ponad 50 kg narkotyków, o szacunkowej wartości czarnorynkowej ponad 2,5 mln zł.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Białymstoku. Po postawieniu mu zarzutów 50-letni rosyjski kierowca został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu grzywna i co najmniej 3 lata więzienia.

Straż Graniczna w Podlaskiem co jakiś czas zatrzymuje podobne przemyty haszyszu w skrytkach samochodowych i kurierów próbujących przewieźć takie transporty narkotyków na Wschód. W minionych latach takie próby notowano w tym regionie nie tylko na granicy z Litwą, ale również z Białorusią.

Najczęściej kurierami są Rosjanie.


| red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podlaska Straż Graniczna zabezpieczyła kilkanaście tys. paczek papierosów z przemytu

8.10.2020, 14:13

12 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyła Straż Graniczna podczas działań w Białymstoku; zatrzymano dwie osoby podejrzane o udział w tzw. paserstwie celnym - poinformował w czwartek (08.10) Podlaski Oddział SG. Szacunkowa wartość kontrabandy przekracza 170 tys. zł.


Przemyt papierosów ukrytych w białoruskich ciężarówkach

5.10.2020, 15:22

Straż Graniczna zatrzymała dwóch kierowców białoruskich ciężarówek. Funkcjonariusze odkryli w pojazdach skrytki na przemyt, a w nich łącznie prawie 7,3 tys. paczek papierosów. Cudzoziemcom grożą wysokie grzywny - poinformował w poniedziałek (5.10) Podlaski Oddział SG w Białymstoku.


Funkcjonariusze z Kuźnicy wykryli przemyt ponad tysiąca paczek papierosów w ciężarówce

31.08.2020, 11:59

1,2 tys. paczek papierosów próbował wwieźć do Polski kierowca ciężarówki, skontrolowany na polsko-białoruskim przejściu granicznym w Kuźnicy. Kontrabandę ukrył w przestrzeniach konstrukcyjnych naczepy - poinformowała w poniedziałek (31.08) KAS.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr OXFORD DRAMA - koncert

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok