Radio Białystok | Wiadomości | Festiwal filmowy "Żubroffka" został przeniesiony na przyszły rok

Festiwal filmowy "Żubroffka" został przeniesiony na przyszły rok

28.11.2020, 16:44, akt. 29.11.2020, 11:11

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych "Żubroffka", który co roku na początku grudnia odbywał się w Białymstoku, został przeniesiony na przyszły rok - poinformowali organizatorzy. Powodem jest sytuacja epidemiczna w kraju.


Festiwal filmowy "Żubroffka" został przeniesiony na przyszły rok - relacja Joanny Sikory

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


"Szanowni, w związku z pandemią, która niestety nie odpuszcza, postanowiliśmy z ogromnym żalem, przenieść 15. edycję +Żubroffki+ na 2021 rok" - napisali na profilu w mediach społecznościowych organizatorzy festiwalu z Białostockiego Ośrodka Kultury (BOK).


Tematem przewodnim miał być wirus

Festiwal miał się odbyć w tym roku w dniach 2-6 grudnia, a jego tematem przewodnim miał być wirus. Wirus - jak wyjaśniają organizatorzy - to "czynnik, który wszystko wywrócił do góry nogami i zasadniczo wpłynął na całe życie społeczne". 


Na naszych oczach zawalił się świat, jaki do tej pory znaliśmy, a my sami zostaliśmy zmuszeni do zmiany stylu życia. I nawet jeżeli doceniliśmy zalety powolniejszej i uważniejszej egzystencji, to po wielu miesiącach ograniczeń tęsknimy za tradycyjnymi, serdecznymi kontaktami międzyludzkimi... A nie ma do tego lepszej okazji niż nasz festiwal 

- pisali w mediach społecznościowych jeszcze kilka dni temu.


Rekordowa liczba filmów z całego świata

W tym roku na festiwal, którego ideą jest spotkanie kultur Wschodu i Zachodu, zgłoszono rekordową liczbę filmów z całego świata - w sumie 3,5 tys., do konkursów wyłoniono 126 z nich. W ramach festiwalu miały się tez odbyć m.in. wystawy, spotkania z twórcami i koncerty.

Jak powiedział jeden z organizatorów Maciej Rant z BOK, decyzja o przeniesieniu tegorocznej edycji nie była łatwa. Dodał, że nowy termin nie jest jeszcze znany. "To wszystko zależy od sytuacji, jaka będzie w przyszłym roku" - mówił.

Przyznał, że była rozpatrywana możliwość organizacji festiwalu w internecie, ale - jak podkreślił - festiwal "opiera się przecież głównie na serdecznych i szczerych spotkaniach twórców, artystów, widzów, osób tworzących festiwal oraz mieszkańców miasta i regionu". Dodał, że szkoda też byłoby tych filmów, żeby móc je obejrzeć tylko w internecie. "To naprawdę bardzo dobre filmy, szkoda byłoby je obejrzeć tylko w necie. Film to kino. Wierzymy, że ludzie wrócą do kin" - dodał Rant.


Bezpłatny seans Filmowego Podlasia

Specjalnie dla wszystkich fanów filmów krótkometrażowych organizatorzy przygotowali niespodziankę i zapraszają na pokaz online wybranych produkcji z tegorocznego, 17. przeglądu Filmowe Podlasie Atakuje.


Już po śniadaniu? To zapraszamy! :) The Best Of Filmowe Podlasie Atakuje! 2020 Online dostępne przez całą niedzielę, za darmo!

Opublikowany przez Białostocki Ośrodek Kultury
Niedziela, 29 listopada 2020źródło: PAP | red: sk

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


3,5 tys. filmów zgłoszono na tegoroczną edycję festiwalu ŻUBROFFKA

9.07.2020, 09:56

Rekordową liczbę filmów - aż 3500 zgłoszono na tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA.


"Miłość bezwarunkowa" z Grand Prix festiwalu filmów krótkometrażowych "Żubroffka" w Białymstoku

9.12.2019, 07:33

Film "Miłość bezwarunkowa" w reżyserii Rafała Łysaka zdobył Grand Prix, czyli główną nagrodę zakończonego w niedzielę (8.12) wieczorem 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "Żubroffka" w Białymstoku. W konkursowej części oceniano ponad sto krótkich metraży.


Film "Sztangista" z Grand Prix festiwalu Żubroffka w Białymstoku

10.12.2018, 07:33

Film "Sztangista", którego reżyserem jest Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk - zdobył główną nagrodę zakończonego w niedzielę (9.12) wieczorem 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych "Żubroffka" w Białymstoku.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowiczafot. Paweł Wądołowski
ŁOMŻA
1.03.2021, 18:47, akt. 20:16

Medale za służbę i opiekę

źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok