Radio Białystok | Wiadomości | Lowlanders przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego. Zmierzą się z Panthers Wrocław

Lowlanders przed szansą zdobycia tytułu mistrzowskiego. Zmierzą się z Panthers Wrocław

autor: Robert Bońkowski

14.11.2020, 06:50, akt. 16:19

Pierwotnie finał Polish Bowl XV planowany był na 25 lipca tego roku. Ze względu na pandemię liga została opóźniona o ponad 5 miesięcy i dzięki zaangażowaniu wszystkich klubów, udało się dokończyć rozgrywki, czego finałem będzie ostatni mecz w tym sezonie.

Lowlanders Białystok - Panthers Wrocław - fot. Robert Bonkowski (17.10.2020)
Lowlanders Białystok - Panthers Wrocław - fot. Robert Bonkowski (17.10.2020)

We Wrocławiu, w sobotę (14.11) o 16:00 stanął naprzeciwko siebie dwie najlepsze drużyny ostatnich trzech sezonów w Polsce. Panthers Wrocław oraz Lowlanders Białystok.Obie drużyny miały już okazję zagrać ze sobą w tym sezonie. Lepsi okazali się wrocławianie, wygrywając w Białymstoku 37:13. Na mecz finałowy nie trzeba nikogo motywować. Zawodnicy Lowlanders doskonale znają rywala, z którym grali już dwa ostatnie finały i te mecze zawsze trzymały w napięciu do samego końca.

W meczu półfinałowym, pewnie wygranym przez białostoczan z drużyną Tychy Falcons, debiutował w tym sezonie jeden z bohaterów spotkania, wiceprezes drużyny, najskuteczniejszy zawodnik w historii Lowlanders oraz reprezentacji Polski Tomasz Zubrycki. Mecz finałowy będzie jego ostatnim występem w karierze.


- Nie jest łatwo w życiu rezygnować z pasji, w którą włożyło się nie tylko czas, zdrowie, energię i pieniądze, ale również całe serce. Bardzo trudno podjąć tę ostateczną decyzję o rezygnacji. Niestety na każdego przyjdzie ten moment i to samo spotkało mnie. Pora rozegrać mecz i dokończyć ten ostatni taniec, a na pewno wisienką na torcie byłoby wzniesienie pucharu w najbliższy sobotni wieczór - powiedział Tomasz Zubrycki.


To wrocławianie są faworytem spotkania (nie przegrali w lidze żadnego meczu), ale Lowlandersi nie tracą nadziei. Jak mówi grający wiceprezes drużyny Tomasz Zubrycki - białostoczanie są dobrze przygotowani do spotkania.

Mecz o mistrzostwo Polski jest na tyle wyjątkowym spotkaniem, że ciężko jest wskazać jednoznacznie faworyta. Oprócz samej formy i przygotowania do meczu, dochodzi psychologiczny aspekt i świadomość rangi spotkania. Nie jesteśmy pierwszy raz w finale i doskonale zdajemy sobie sprawę, co nas czeka. Jesteśmy dobrze przygotowani i myślę, że każdy fan Lowlanders oraz kibic sportowy zobaczy naprawdę ciekawe spotkanie, przepełnione emocjonującymi akcjami w ataku oraz mocnymi uderzeniami w obronie. Myślę, że ten mecz będzie świetną reklamą futbolu nie tylko w Polsce, ale i w Europie - dodał Tomasz Zubrycki.


źródło: Lowlanders Białystok | red: rbon

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Futboliści Lowlanders Białystok awansowali do Polish Bowl [zdjęcia]

31.10.2020, 17:42

To będzie trzeci finał rozgrywek z rzędu dla białostockich futbolistów.


Lowlanders zagrają o finał Ligi Futbolu Amerykańskiego

30.10.2020, 18:11

Zawodnicy Lowlanders Białystok wystąpią w półfinale Ligi Futbolu Amerykańskiego. Ich przeciwnikiem będzie zespół Tychy Falcons.


Lowlanders z pierwszą porażką w sezonie. Ulegli Panthers Wrocław - teraz zagrają w półfinale [zdjęcia, wideo]

18.10.2020, 14:27

Futboliści Lowlanders Białystok podjęli w sobotę (17.10) na boisku bocznym Stadionu Miejskiego w Białymstoku niepokonane dotąd Pantery z Wrocławia. Białostoczanie przegrali cały mecz 13:37.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

Szpiedzy, wielka historia i miłość


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok