Radio Białystok | Wiadomości | "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" - akcja Radia Białystok i "Wspólnoty Polskiej"

"Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" - akcja Radia Białystok i "Wspólnoty Polskiej"

autor: Olga Gordiejew

23.11.2020, 08:33, akt. 14:56

Otwórzmy serca i osłodźmy święta tym, którzy mają trudniej. Do tej akcji może włączyć się każdy z nas. Polskie Radio Białystok ze Stowarzyszeniem "Wspólnota Polska" po raz kolejny organizuje akcję "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi".

Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi
Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi

"Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" - akcja Radia Białystok i "Wspólnoty Polskiej" - relacja Olgi Gordiejew

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


Zapraszamy do licytacji

To już nasza mała tradycja, że pod koniec listopada zapraszamy naszych słuchaczy do licytacji prac malarzy grodzieńskich. 

Za zebrane w ten sposób pieniądze przed świętami "Wspólnota Polska" kupi podarunki gwiazdkowe dla dzieci ze Związku Polaków na Białorusi. W tym roku akcja ma szczególny charakter ze względu na trwające na Białorusi protesty oraz panującą pandemię. 

Licytacje w ramach akcji "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" zaczęliśmy w poniedziałek, 23 listopada. Akcja potrwa do piątku - 27.11. 

Codziennie licytujemy różne prace plastyczne w programie "Najbliżej Ciebie" (10:10-11:00) i w "Popołudniu z PRB" (14:10-15:20). Są to grafiki, akwarele i obrazy olejne. Zdjęcia prac, wraz z biogramem twórców i ceną wywoławczą znajdziemy na radio.bialystok.pl, pojawią się również na FB.


W poniedziałek, 23 listopada licytowaliśmy:

  • godz. 10:10-11:00 obraz "Grodzieńska arka", płótno, olej 60x40. Cena wywoławcza: 350 zł 

Obraz ten za 1200 zł wylicytował nasz Słuchacz - p. Sławomir.

Autorka: Anna Sliwkowa 

Mieszka i tworzy w Rosji (Samara). Jest członkiem Związku Artystów - Malarzy Rosji. Artystka uprawia malarstwo w technice olej na płótnie. Używa grubej warstwy farb. Pracuje szpachlą i pędzlem. Ma liczne wystawy indywidualne. Aktywnie uczestniczy w plenerach malarskich. Praca wykonana podczas międzynarodowego pleneru malarskiego w Grodnie "Nad Niemnem".  • godz. 14:10-15:20 obraz "Hortensje", płótno, olej 30x40. Cena wywoławcza: 250 zł

Obraz ten za 2000 zł wylicytował nasz Słuchacz - p. Andrzej.

Autorka: Żanna Stebnowska

Urodziła się w 1968 r. w Brześciu. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną w Witebsku, Wydział Malarstwa i Grafiki. Od 2004 r. pracuje jako nauczyciel rysunku i malarstwa w Szkole Plastycznej w Brześciu. Bierze udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju, uczestniczy w międzynarodowych plenerach malarskich. Swoje prace wykonuje w różnych technikach, m.in. batik, akwarela, gwasz, olej. Jest członkiem Stowarzyszenia Artystów - Plastyków "Mostek" w Brześciu."Wspólnota Polska" wspiera Polaków za granicą

"Wspólnota Polska" od ponad 30 lat zajmuje się wsparciem Polaków mieszkających poza granicami. Białostocki oddział koncentruje się przede wszystkim na Polakach mieszkających na Grodzieńszczyźnie na Białorusi, Litwie i Łotwie.

W ubiegłym roku, w ramach akcji "Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi" zebraliśmy 16 tys. złotych. 

| red: mag, zmj, wsz, maj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Podaruj gwiazdkę polskim dzieciom na Białorusi - III edycja

17.11.2020, 09:35

Wspólna akcja Polskiego Radia Białystok i Stowarzyszenia "Wspólnota Polska". Wylicytuj obraz i pomóż polskim dzieciom na Białorusi


Polskie dzieci na Białorusi otrzymały prezenty

10.01.2020, 07:23

1100 prezentów trafiło do polskich dzieci na Białorusi. Związek Polaków w tym kraju zorganizował w piątek (10.01) w Grodnie choinkę dla kilkuset małych rodaków.


Wspieramy polskie dzieci z Grodzieńszczyzny - Słuchacze licytowali rzeźby aniołów

23.12.2019, 08:15

To była wyjątkowa okazja, by wesprzeć polskie dzieci z Grodzieńszczyzny, a przy okazji zdobyć artystyczny prezent "last minute".
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

O kobietach… dla kobiet… na Dzień Kobiet!


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok