Radio Białystok | Wiadomości | Jagiellonia przegrywa z ostatnią w tabeli Stalą Mielec

Jagiellonia przegrywa z ostatnią w tabeli Stalą Mielec

28.11.2020, 16:57, akt. 22:33

Piłkarze Jagiellonii Białystok przegrali 1:3 (1:1) wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem ekstraklasy - Stalą Mielec. Jedynego gola dla żółto-czerwonych strzelił Przemysław Mystkowski.

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok, 28.11.2020, fot. Jerzy Kułakowski

0:00
0:00
Jagiellonia przegrała ze Stalą Mielec - relacja Roberta Bońkowskiego | Pobierz plik.

Dwa gole na samym początku meczu

Ekstraklasowi piłkarze Stali Mielec pokonali w sobotnim (28.11) spotkaniu Jagiellonię Białystok 3:1. Odnieśli drugie zwycięstwo w obecnych rozgrywkach ligowych.

Dwukrotny mistrz Polski (1973, 1976) szybko objął prowadzenie. W 4. min - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego - najlepiej do piłki wyskoczył Marcin Flis i głową umieścił ją w siatce.

Niedługo cieszyli się mielczanie z prowadzenia. Dwie minuty później zespół z Białegostoku wykonywał rzut rożny. Bartłomiej Wdowik przytomnie zauważył, że przed polem karny był Przemysław Mystkowski, którego nikt nie pilnował. Do tego ostatniego trafiła piłka, a on popisał się pięknym, celnym uderzeniem.

Stal miała w pierwszej połowie jeszcze co najmniej dwie dobre okazje, aby znowu prowadzić, ale do przerwy było 1:1. Na przykład w 32. min efektownie wykonał rzut wolny Maciej Domański, ale także próbkę swoich umiejętności dał bramkarz gości Dominik Węglarz.

Przez pierwszy kwadrans drugiej połowy gra toczyła się niemal na połowie boiska Stali. Jednak Jagiellonia w tym okresie nie stworzyła ani jednej dogodnej sytuacji do zdobycia gola.

Sytuacja uległa zmianie, gdy na murawie znaleźli się Krystian Getinger i Andreja Prokic. Zachęcili oni kolegów do śmielszej gry i w 66. min. Grzegorz Tomasiewicz zdobył głową gola na 2:1.

Do końca spotkania przewagę miała drużyna z Białegostoku, jednak groźne sytuacje stwarzali grający z kontry mielczanie. W 72. min. po strzale Mateusza Maka obrońca Jagiellonii wybił piłkę niemal z linii bramkowej. Z kolei w 83. min. Robert Dadok w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki.

Kropkę nad i postawiła Stal w doliczonym czasie gry. Wówczas kolejny kontratak dobrze wykończył Zjawiński. Stal Mielec pokonała Jagiellonię 3:1. Żółto-czerwoni jeszcze nigdy nie wygrali w Mielcu.

Następny mecz Jagiellonia Białystok zagra na stadionie przy ul. Słonecznej w Białymstoku w sobotę (5.12) z Wartą Poznań.

Stal Mielec - Jagiellonia Białystok 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Marcin Flis (4), 1:1 Przemysław Mystkowski (6), 2:1 Grzegorz Tomasiewicz (66-głową), 3:1 Łukasz Zjawiński (90+1).

Sędzia: Jarosław Przybył (Kluczbork). Mecz bez udziału publiczności.

Stal Mielec: Rafał Strączek - Marcin Flis (59. Krystian Getinger), Mateusz Żyro, Bożidar Czorbadżijski, Kamil Kościelny - Mateusz Mak (74. Robert Dadok), Maciej Domański (75. Łukasz Zjawiński), Grzegorz Tomasiewicz, Mateusz Matras, Petteri Forsell (90+2. Maciej Urbańczyk) - Jakub Wróbel (59. Andreja Prokic).

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Szymon Pankiewicz (76. Kamil Wojtkowski), Ariel Borysiuk, Bodvar Bodvarsson, Bartłomiej Wdowik - Martin Pospisil, Fernan Lopez (46. Taras Romanczuk), Tomas Prikryl, Jesus Imaz - Przemysław Mystkowski (46. Fedor Cernych), Jakov Puljic.

źródło: PAP | red: wsz

PKO Ekstraklasa nagrodziła zawodników, którzy wyróżnili się swoją grą w minionej ligowej kolejce. Wśród nich znalazło się trzech piłkarzy Jagiellonii Białystok.

Bogdan Zając: słowa uznania dla zespołu, to był naprawdę dobry mecz

23.11.2020, 23:20

Aż 7 bramek padło w poniedziałkowym (23.11) meczu Jagiellonii Białystok z Wisłą Płock. Żółto-czerwoni pokonali Nafciarzy 5:2 (2:0). Trzy gole dla Jagiellonii strzelił Jakov Puljić, a po jednym Jesus Imaz i Martin Pospisil.

Puljić: jestem szczęśliwy z hat-tricka

23.11.2020, 23:17

Siedem goli przy Słonecznej - Jagiellonia Białystok wygrywa z Wisłą Płock [zdjęcia]

23.11.2020, 22:23

Nie żyje były trener Jagiellonii Białystok

13.11.2020, 14:48

Nie żyje trener Andrzej Prawda.

Pospisil: musimy wyjść z tej sytuacji

7.11.2020, 20:27

Trzeci mecz z rzędu na wyjeździe i trzecia porażka. Jagiellonia Białystok przegrała 1:3 sobotnie (7.11) spotkanie z Cracovią. Jedynego gola dla żółto-czerwonych strzelił Jesus Imaz.

Bogdan Zając: Dymisja? Może za tydzień otrzymam inne pytanie [wideo]

7.11.2020, 20:11