Radio Białystok | Wiadomości | Łomża: program szczepień przeciwko grypie dla seniorów wydłużony

Łomża: program szczepień przeciwko grypie dla seniorów wydłużony

autor: Adam Dąbrowski

28.11.2020, 17:01, akt. 18:56

Do wiosny przyszłego roku został wydłużony łomżyński program szczepień przeciwko grypie dla seniorów.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

W budżecie miasta na szczepienia zarezerwowano 270 tys. zł. Posiadacze Łomżyńskiej Karty Seniora mogli skorzystać z bezpłatnych szczepień w dwóch przychodniach, które brały udział w programie.

W ubiegłym roku było to ponad 500 osób, w tym 400 i program trzeba było przerwać, ponieważ zabrakło szczepionek.


Wyjaśnialiśmy kwestię braku szczepionek na rynku. Wynikała ona z decyzji rządu i jego chęci by te szczepionki, które były przeznaczone między innymi dla seniorów z naszego miasta zostały przeznaczone na szczepienia ochronne pracowników służby zdrowia. Rozumiemy to, dlatego też postanowiliśmy, że ten program będzie kontynuowany - mówi zastępca prezydenta Łomży Andrzej Stypułkowski.


Zainteresowanie szczepieniami było tym razem znacznie większe niż przed rokiem. Na liście oczekujących pozostało jeszcze około 500 osób, którym nie udało się zaszczepić jesienią.


Pragnąłbym uspokoić seniorów, którzy jeszcze nie zostali zaszczepieni mimo tego, że znajdowali się na liście osób oczekujących na takie szczepienie że program będzie kontynuowany i w przyszłym roku będą mogli się zaszczepić w pierwszej kolejności - informuje Andrzej Stypułkowski.


Wiceprezydent Łomży uspokaja także, że pieniędzy na realizację programu nie zabraknie, ponieważ zapisana na nie suma pozwala na zaszczepienie w ciągu roku nawet kilku tysięcy zainteresowanych.

| red: bsd

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Ekspert: błędne jest przekonanie, że szczepionki na COVID-19 są słabo przebadane

25.11.2020, 09:04

Błędne jest przekonanie, że szczepionki przeciwko COVID-19 są słabo przebadane, bo szybko się je wprowadza – przekonuje wirusolog molekularny dr Alicja Chmielewska z Gdańska. W badaniach nad tymi szczepionkami wykorzystano wcześniejsze badania, m.in. nad wirusem SARS.


Kraska: nie chcemy zmuszać do szczepienia. To jednak jedyna metoda zakończenia pandemii

19.11.2020, 14:34

Nie chcemy Polaków zmuszać do szczepienia przeciwko COVID-19, ale chcemy przekonać, że jest to jedyna metoda, aby zakończyć pandemię i powrócić do normalności - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jak mówił, gwarantuje to tylko zaszczepienie, uodpornienie 60 proc. populacji.


Są problemy z receptami na szczepionki

20.10.2020, 15:15

Zainteresowani szczepieniami przeciwko grypie, którzy chcą skorzystać z refundowanych preparatów, często muszą wracać do lekarzy rodzinnych, by ci ponownie wypisywali im odpowiednie recepty. Od tego roku lekarze muszą przypisywać konkretne szczepionki dedykowane pacjentom z różnych grup wiekowych.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

"Antonia na Podlasiu" Agnieszki Panasiuk

Niebieski Mikrofon Polskiego Radia Białystok


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok