Radio Białystok | Wiadomości | Straż Graniczna w Krynkach ma nową siedzibę

Straż Graniczna w Krynkach ma nową siedzibę

autor: Marcin Gliński

3.12.2020, 19:37, akt. 20:19

Dzięki tej inwestycji funkcjonariusze będą mieć lepsze warunki pracy. Nową siedzibę ma Straż Graniczna w Krynkach. To m.in. budynek z biurami, wieża obserwacyjna, garaże i boisko do treningów.

Siedziba Straży Granicznej w Krynkach, fot. Marcin Gliński
Siedziba Straży Granicznej w Krynkach, fot. Marcin Gliński

Straż Graniczna ma nową siedzibę w Krynkach - relacja Marcina Glińskiego

Problemy z odsłuchem?

Częstym problemem przy wyświetlaniu playera jest używanie Adblocka.
Dłuższe dźwięki na niektórych wersjach przeglądarki Chrome są ucinane.


W czwartek (3.12) nową siedzibę odwiedził m.in. komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej generał brygady Grzegorz Biziuk.


- Poprzednia lokalizacja tej placówki znajdowała się w budynku popegeerowskim, który nie spełniał żadnych norm, jeśli chodzi o ochronę informacji niejawnych, o ochronę obiektu. Tutaj mamy do czynienia z zupełnie innym światem. Jeżeli ludzie mają dobre warunki lokalowe, ciepło, pomieszczenia do przebierania się, to do takiej pracy idzie się z przyjemnością - mówił generał brygady Grzegorz Biziuk.


Kompleks odwiedził też poseł Jarosław Zieliński, który w 2019 r. brał udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowego obiektu.


- Ten kompleks będzie służył placówce Straży Granicznej w Krynkach. Powstał dzięki programowi Modernizacji Służb Mundurowych. Straż Graniczna w Krynkach potrzebowała nowych budynków, nowej infrastruktury, bo funkcjonowała dotąd w starym, wyeksploatowanym obiekcie. Placówka w Krynkach obsługuje prawie 20-kilometrowy odcinek granicy polsko-białoruskiej, więc strażnicy potrzebowali wsparcia, dobrych warunków - podkreślał poseł Jarosław Zieliński.


W placówce Straży Granicznej w Krynkach pracuje obecnie 37 funkcjonariuszy. Budowa i wyposażenie nowej siedziby kosztowały blisko 16 mln zł.


| red: zmj

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Straż Graniczna zatrzymała tira z ponad 300 tys. paczek papierosów

13.11.2020, 10:04

Ponad 300 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyła Straż Graniczna w ciężarówce zatrzymanej do kontroli w gminie Szypliszki, niedaleko granicy polsko-litewskiej. Ładunkiem miała być wełna mineralna. Podejrzany o przemyt kierowca trafił do aresztu.


10 nowoczesnych motocykli trafi do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej

1.11.2020, 07:00

Pojazdy przydadzą się w patrolowaniu trudno dostępnych fragmentów granicy. 10 nowoczesnych motocykli do jazdy w terenie jeszcze w tym roku trafi do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.
Studio Radia Bialystok

studio

+48 85 744 22 22
studio@radio.bialystok.pl

ZNAJDŹ NAS

„Łamacz szyfrów” Andrzeja Fedorowicza


źródło: www.radio.bialystok.pl​


Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok