Radio Białystok | Wiadomości | Łomża: trzy osoby trafiły do szpitala po tym, jak w ich mieszkaniu zaczął ulatniać się tlenek węgla

Łomża: trzy osoby trafiły do szpitala po tym, jak w ich mieszkaniu zaczął ulatniać się tlenek węgla

autor: Paweł Wądołowski

7.12.2020, 15:18, akt. 15:33

Trzy osoby trafiły do szpitala po tym, kiedy w jednym z mieszkań w Łomży zaczął ulatniać się tlenek węgla. Jak ustalili strażacy, którzy przyjechali na miejsce, prawdopodobnie doszło do awarii pieca centralnego ogrzewania.

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Mieszkańcom domu przed przyjazdem ratowników pomogli sąsiedzi - mówi zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Łomży Grzegorz Wilczyński.


Osoby te zostały ewakuowane przez sąsiadów i znajomych na zewnątrz budynku. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wprowadzeniu jednej roty strażaków w pełnym zabezpieczeniu do wnętrza budynku w celu jego przeszukania. Urządzenie pomiarowe wskazało obecność tlenku węgla w bardzo dużym stężeniu. Przyczyną takiego stanu była najprawdopodobniej awaria pieca centralnego ogrzewania zasilanego gazem ziemnym - informuje Grzegorz Wilczyński. 


Strażacy kolejny raz przypominają, że piece centralnego ogrzewania i instalacje grzewcze muszą przechodzić regularne przeglądy. Warto także zainstalować czujniki czadu.


Dbajmy o właściwy stan techniczny urządzeń, którymi się dogrzewamy, jak również o właściwy stan instalacji użytkowych budynku. Dzięki tym działaniom możemy uratować swoje życie i zdrowie. Łomżyńscy strażacy rekomendują ponadto wyposażenie w czujki tlenku węgla - to one ratują nasze życie - dodaje Grzegorz Wilczyński.


Czujniki czadu można kupić w większości sklepów ze sprzętem RTV.

| red: bs

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Białostocka straż miejska może sprawdzić, czy dom jest wolny od czadu

23.11.2019, 09:56

Sprawdź, czy twój dom jest wolny od czadu - taką akcję rozpoczęła Straż Miejska w Białymstoku. Zgłoszeń od mieszkańców nie ma jeszcze zbyt wielu, ale już jedno z pierwszych kilkunastu okazało się uzasadnione, bo poziom stężenia toksycznego gazu był niebezpiecznie wysoki.


Białostocka Straż Miejska walczy z czadem

30.10.2019, 18:22

Podejmują interwencję, kiedy mają sygnał o paleniu w piecach śmieci. Ale też mogą pomóc mieszkańcom. Strażnicy Miejscy w Białymstoku mogą na życzenie właścicieli skontrolować domowe kotłownie pod kątem stężenia tlenku węgla.


Czujnik czadu najprawdopodobniej uratował życie mieszkance Łomży

9.10.2019, 07:00

Czujnik czadu najprawdopodobniej uratował życie starszej mieszkance Łomży.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
OiFP RESPIRO DUO, MUZYCZNE OBLICZA KOBIETY

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI
fot. Marcin Mazewski
15.04.2024, 16:55, akt. 16:58

Koniec sezonu na białostockim lodowisku
źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok