Radio Białystok | Wiadomości | Nie ma zgody na likwidację Wydziału Ksiąg Wieczystych i Wydziału Karnego w Siemiatyczach

Nie ma zgody na likwidację Wydziału Ksiąg Wieczystych i Wydziału Karnego w Siemiatyczach

autor: Renata Reda

18.12.2020, 10:03, akt. 10:16

Prezes Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim chciała zlikwidować Wydział Ksiąg Wieczystych i Wydział Karny w Siemiatyczach. Nie ma jednak na to zgody.

Fotolia.com
Fotolia.com

Prezes planowała reorganizację swojego ośmiowydziałowego sądu, który ma cztery wydziały zamiejscowe: karne i ksiąg wieczystych w Siemiatyczach i Hajnówce. Siemiatyckie wydziały miałyby przestać istnieć. W Hajnówce miałby pozostać tylko wydział karny.

O zniesieniu wydziałów zamiejscowych decyduje minister sprawiedliwości. Taki wniosek wcześniej trafił do Sądu Apelacyjnego w Białymstoku i nie nadano mu dalszego biegu - informuje rzecznik białostockiej apelacji sędzia Janusz Sulima.

Decyzją dyrektora i prezesa Sądu Apelacyjnego w Białymstoku nie nadano dalszego biegu w tym zakresie. Wniosek ten nie został oparty o analizę wpływu spraw w odniesieniu do obsady etatowej oraz warunków lokalowych wydziału zamiejscowego w Siemiatyczach. Nie zawiera również oceny skutków ewentualnej likwidacji tego wydziału oraz oceny możliwości przeniesienia spraw z tego wydziału do wydziału zamiejscowego w Hajnówce lub Bielsku Podlaskim

- mówi sędzia Janusz Sulima.

Przeciwko likwidacji wydziałów bielskiego sądu w Siemiatyczach wystąpił starosta siemiatycki Marek Bobel. W tej sprawie zwrócił się do ministra sprawiedliwości. Argumentował, że likwidacja wydziałów będzie z dużą szkodą dla mieszkańców, bo będą musieli jeździć do Bielska Podlaskiego. Podkreślał, że wydziały obsługują około 47 tysięcy mieszkańców z 9 gmin.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Wydział Ksiąg Wieczystych i Wydział Karny w Siemiatyczach mogą być zlikwidowane

17.12.2020, 14:32

Są plany likwidacji Wydziału Ksiąg Wieczystych i Wydziału Karnego w Siemiatyczach. Z taką propozycją występuje prezes Sądu Rejonowego w Bielsku Podlaskim, któremu podlegają te placówki. Przeciwko temu protestuje starosta siemiatycki i śle list do ministra sprawiedliwości.


Zmiany w Prokuraturze Okręgowej w Suwałkach

8.10.2020, 09:00

Ze stanowisk naczelników wydziałów odwołano Ryszarda Tomkiewicza oraz Beatę Łajewską. Ich miejsce zajęli śledczy z Augustowa i Olecka.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
NIETEATR WOMENS VOICE

REKLAMA
OiFP PORANEK MŁODEGO MELOMANA

REKLAMA
OiFP THE GOOD LIFE – NAJWIĘKSZE PRZEBOJE SWINGU

REKLAMA
OiFP LIFE IS A CABARET, SHOW TANECZNO-WOKALNE

REKLAMA
OiFP JESUS CHRIST SUPERSTAR

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok