Radio Białystok | Wiadomości | Radni Łap przyjęli projekt przyszłorocznego budżetu miasta

Radni Łap przyjęli projekt przyszłorocznego budżetu miasta

autor: Adam Janczewski

19.12.2020, 12:05, akt. 12:09

Dochody na poziomie 105 mln zł i o niemal 6 mln większe wydatki. Tak wygląda przyszłoroczny budżet Łap. Miejscy radni przyjęli jego projekt podczas piątkowej sesji (18.12).

źródło: stock.adobe.com
źródło: stock.adobe.com

Według burmistrza Łap Krzysztofa Gołaszewskiego, pomimo trudnej sytuacji, w budżecie na 2021 uwzględniono wiele inwestycji - w tym drogowych.

Jest to budżet bardzo inwestycyjny. Znalazło się w nim osiem inwestycji drogowych finansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych, a w tym jest 15 odcinków dróg. To rekord jeżeli chodzi o inwestycje drogowe w naszej gminie. Szacunkowa wartość wynikająca z kosztorysów w 2021 roku to 12 mln zł przeznaczonych tylko na drogi

- szacuje burmistrz.

13 radnych głosowało za podjęciem uchwały w sprawie uchwalenia budżetu gminy Łapy na przyszły rok. 8 wstrzymało się od głosu. Nikt nie głosował przeciwko.

Radni przyjęli projekt budżetu, choć część z nich zwracała uwagę, że brakuje w nim pieniędzy na przykład na rozbudowę przedszkola.

Bardzo fajnie, że się budują drogi, jednak po tych drogach musi mieć kto jeździć. Analizując dane GUS-u widać, że mieszkańcy z Łapy wybywają. Drogi nie są tym czynnikiem, który sprawi, że mieszkańcy sprowadzą się do naszego miasta. Takie rzeczy jak rozbudowa przedszkola przy ulicy Cmentarnej, o którą wnioskowało wielu radnych, czy rozbudowa hali gimnastycznej przy szkole podstawowej nr 2 - to są inwestycje, które sprawią, że mieszkańcy będą chcieli tu mieszkać, bo będą zapewnione podstawowe czynniki do mieszkania

- przekonywał radny Piotr Łapszo.

Burmistrz Krzysztof Gołaszewski tłumaczył, że dostrzega potrzebę realizowania tego typu inwestycji, ale w pierwszej kolejności gmina musi zdobyć na nie dofinansowanie, ponieważ nie jest w stanie samodzielnie opłacić ich realizacji.

Deficyt Łap w przyszłym roku ma wynieść prawie 6 milionów złotych. Ma być pokryty z nadwyżki, którą wypracowała gmina, a także z zaciąganych kredytów.

| red: mag

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z iOS

PRB
Aplikacja Polskiego Radia Białystok dla telefonów z Androidem

Przeczytaj, zanim skomentujesz

ZOBACZ TEŻ:


Radni PiS mają uwagi do przyszłorocznego budżetu Białegostoku

18.12.2020, 15:37

Chociaż budżet Białegostoku jest już przyjęty, opozycyjni radni Prawa i Sprawiedliwości wciąż mają do niego uwagi.


Ponad 20 poprawek do przyszłorocznego budżetu państwa zgłosili podlascy posłowie KO

16.12.2020, 12:57

Ponad 20 poprawek do przyszłorocznego budżetu państwa na blisko pół miliarda złotych zgłosili podlascy posłowie opozycji. Wszystkie dotyczą inwestycji w regionie. Wśród nich są m.in. przebudowa drogi krajowej Białystok-Augustów czy przywrócenie trasy kolejowej Łomża-Warszawa.


Władze Wasilkowa obniżają stawki podatku od środków transportu

10.12.2020, 17:15

W gminie Wasilków stawki podatku od środków transportu mają być mniejsze. Chodzi o niektóre samochody ciężarowe i autobusy. Samorząd Wasilkowa liczy, że na teren gminy będą przenosić się firmy transportowe.


Będzie mniej dochodów, ale również wydatków - to założenia projektu nowego budżetu województwa podlaskiego

7.12.2020, 18:34

Nieco ponad 545 milionów złotych dochodów i niemal 100 milionów złotych więcej wydatków – to założenia przyszłorocznego budżetu województwa podlaskiego, o którym dyskutowali dziś radni podlaskiego sejmiku.

ZNAJDŹ NAS

REKLAMA
Nie Teatr Letnie granie: Austin Miller & Amanda Esposito

REKLAMA
OiFP PAJACE / RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA, R. LEONCAVALLO / P. MASCAGNI

Podlaskie Centrum Produktu Lokalnego


źródło: www.radio.bialystok.pl

Białystok FM 99,4 Łomża FM 87,9 Suwałki FM 98,6 Siemiatycze FM 104,1 Białowieża FM 89,4 178,352 MHz (k.5C) DAB+

Copyright © Polskie Radio Białystok